Житло та фінансові виплати: як Австрія допомагає українським біженцям

Австрія. Скриншот: kanaldim.tv

З 24 лютого 2022 року до Австрії приїхали майже 100 000 українців. Біженцям держава виплачує фінансову допомогу та допомагає з житлом. Більше про життя переселенців у цій країні дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Спочатку українцям треба зареєструватись в поліції, а потім у службі Caritas. Там надаються всі документи. Зокрема, оформляють картку з тимчасовим захистом. Усім українським переселенцям, поки вони не працевлаштувалися, держава виплачує фінансову допомогу.

"Дорослі отримують допомогу у розмірі 260 євро на місяць, на дитину виплачують 145 євро. Якщо ти сам винаймаєш житло, то це 330 євро на місяць", — пояснила керівниця відділу зв'язків з громадськістю ГО "Мрія" в Австрії Олена Степура.

Також Австрія допомагає українцям з житлом. Спершу чимало переселенців прийняли у себе місцеві влади. Також поселили наших земляків в різних гуртожитках і пансіонатах у містах де мало роботи. Крім того, орендувати оселю в Австрії не так вже й просто. Часто власники хочуть упевнитися, що орендарі платоспроможні. Тож просять показати свій дохід за кілька місяців.

"Це розповсюджена практика в Австрії, у Відні, зокрема. Ти повинен показати останні три зарплатні, щоб людина, котра тобі надає житло, впевнилася у тому, що ти зможеш заплатити", — каже Олена Степура.

До речі, багато помешкань в Австрії здають без меблів. Їх доведеться купувати самим. Орендувати житло не просто. Якщо ви не працюєте, то вам можуть відмовити. Втім, більшість українців вже працевлаштовані.

"Це готелі, кейтеринг чи рецепція. Загалом, це сфера обслуговування. Якщо українці знають англійську та німецьку мови, то працевлаштуватися простіше", — резюмує Олена Степура.

Найбільша проблема під час працевлаштування та інтеграції в новій країні — це знання німецької. Часто виручає англійська, проте без німецької складно. В Австрії є чимало мовних курсів для наших. Часто вони безплатні. До слова, українські діти ходять до місцевих шкіл.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір