Медицина у Франції: які послуги отримують українські біженці та скільки за них платять 

Париж. Скриншот: kanaldim.tv

Від початку повномасштабного вторгнення у Франції знайшли прихисток понад 100 000 українців. Усі біженці можуть вільно працювати, навчатися та отримувати медичну допомогу. Медична система країни вважається однією з найдорожчих та найкращих у Європі, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Кожен українець, який отримав тимчасовий захист у Франції, має право не тільки на загальне базове медичне страхування, а й на додаткове. В країні працює страхова медицина. Кожен громадянин має свій поліс. Працевлаштовані оплачують його самостійно. Частину суми відраховують з зарплати, решту оплачує роботодавець.

Безробітними опікуються соціальні служби. Українських переселенців, які ще не влаштувалася на роботу, отримують медичну страховку безплатно.

Сімейних лікарів у Франції не вистачає. Втім, без уваги хворого не залишать. Потрібно звернутися до найближчої лікарні де знають вільного фахівця. 

Записуватись до профільних медиків у Франції потрібно заздалегідь. Усе залежить від місцевості та завантаженості лікаря фахівця. Якщо випадок критичний, потрібно звертатися до відділень найближчої невідкладної допомоги. Місцеві часто приїжджають туди самостійно, адже швидка допомога виїжджає лише на екстрені випадки.

Чимало медикаментів у Франції продаються за рецептом, зокрема, антибіотики та сильнодійні препарати. Їх вартість частково покриває страховка, а завдяки наявності додаткового страхування українці мають право на ліки без доплати.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір