Які медичні послуги отримують українці в Люксембургу

Люксембург. Скриншот: kanaldim.tv

Понад п'ять тисяч українців отримали тимчасовий захист в Люксембурзі. Це дає право біженцям звертатится за медичною допомогою. В країні працює система державного страхування. Більшу частину медичних витрат витрат покриває соціальна страховка, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Якщо людина працює, то держава покриває 80% витрат на страховку. Спочатку особа платить за рахунками. Потім надає усі дані до спеціальної організації, яка відшкодовує витрати. Якщо українці ще не знайшли роботу в Люксембурзі, то усі витрати на медичне обслуговування покриває держава.

"Тоді за них платить структура, яка опікується в Люксембурзі біженцями. Українці мають щомісяця в певний день приходити відмічатися. Вони можуть принести туди ці рахунки. Відповідно організація повністю оплачує їх. Стоматологія в Люксембурзі доволі дорога, і вона не повністю покривається державою. Там є певні коди, які покриваються на 80%. Зазвичай стоматологічний пакет — це бонус від роботодавця. При прийомі на роботу, компанія може оплачувати додаткове страхування", — розповіла членкиня комітету Асоціації українців у Люксембурзі LUkraine Марія Колесник.

Сімейний лікар в Люксембурзі також є. Його можна обрати самому в одній з лікарень країни. Немає жодних обмежень. Якщо ж потрібно записатись до профільного фахівця, то це можна зробити безпосередньо.

"Якщо ви вирішили перевірити свій зір, ви можете записатися до офтальмолога самі, без сімейного лікаря. В Люксембурзі є сайт на якому ви можете записатися до будь-якого лікаря, якщо в нього є вільні місця", — пояснила Марія Колесник.

Щоправда, черги до профільних лікарів великі. Щодо "швидких", то вони приїжджають лише на критичні випадки, але тоді реагують оперативно. Більшість ліків у Люксембурзі відпускають за рецептом. Зазвичай хворий оплачує тільки частину вартості, усе інше покриває страховка.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір