Проєкти жестовою мовою

Сьогодні десятки тисяч українців живуть у світі тиші. Вони не чують ні вибухів, ні музики, ні сирени повітряної тривоги, ні голосів улюблених артистів, ні попереджень про небезпеку. Для них жестова мова — це основна можливість спілкуватися й сприймати інформацію. Вони мають право жити повноцінним життям і не почуватися відокремленими від суспільства.

Проєкти жестовою мовою — соціальна ініціатива телеканалу "Дім", звернена до людей з порушеннями слуху. Вона створює можливість дивитись у перекладі жестовою мовою програми каналу, а також безпекові ролики про те, як діяти в надзвичайних ситуаціях.

Люди з порушеннями слуху одні з найбільш вразливих у нашому суспільстві, і для них подолання бар’єрів — це питання не лише підвищення комфорту життя, це питання базової безпеки й самого життя. Велика війна загострила ізольованість і відчуженість людей з вадами слуху, підвищила небезпеку. Адже вони не чують звуків сирени чи пострілів, мають обмежені можливості подати про себе звістку чи сигнал про допомогу, можуть загубитися і навіть загинути. Сьогодні людям з вадами слуху бракує інформації, як правильно поводитись в екстрених ситуаціях.

Щоб допомогти їм, канал "Дім" знімає серію безпекових роликів-інструкцій жестовою мовою, як діяти у різних надзвичайних обставинах: під час тривоги, під обстрілом, під завалами, при пожежі, під час затоплення тощо. Проєкти каналу "Дім", перекладені жестовою мовою, доступні на сайті та на YouTube каналі.

Прямий ефір