Криза із соціальним житлом та збереження виплат: в яких умовах живуть українські біженці у Бельгії

Бельгія. Скриншот: kanaldim.tv

75 000 українців знайшли прихисток від війни у Бельгії. Всі вони оформили у країні тимчасовий захист. Попри кризу із соціальним житлом країна суттєво підтримує біженців. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Тимчасовий захист у Бельгії дає право на роботу та медичну допомогу. Раніше біженцям надавали безплатне житло, втім зараз із цим виникли проблеми. Попри це країна допомагає біженцям фінансово.

"Якщо ви проживаєте самостійно, то вам передбачена соціальна допомога у розмірі 1100 євро. На сім'ю передбачають приблизно 1600 євро, додатково доплачують за дітей", — пояснює координаторка Українського культурного центру Promote Ukraine Любов Карпачова.

Загалом Бельгія намагається якнайшвидше адаптувати та інтегрувати наших переселенців. Діти ходять до місцевих шкіл, для дорослих є чимало безплатних мовних курсів. Офіційні мови — нідерландська, французька і німецька.

"Ви повинні вивчати французьку чи нідерландську залежно від регіону. В Брюсселі — дві мови, тож ви можете обрати, яку саме хочете вивчати. Якщо людина, наприклад, проживала в Брюсселі й вивчала французьку мову рік чи два, та приїжджаєте до Фландрії, то вони вже не будуть сплачувати за продовження навчання французької мови. Натомість запропонують вивчати нідерландську", — додає Любов Карпачова.

Також є спеціальні інтеграційні програми, де розповідають про звичаї та традиції Бельгії. На біржі праці можна закінчити спеціальні професійні курси та опанувати нову професію. Чверть українців у Бельгії офіційно працевлаштована. 

"Тут працюють навіть україномовні консультанти, які допомагають знайти вам роботу. До речі, 25% українців працевлаштовано. Тобто один з чотирьох біженців має роботу. Якщо ви отримали тимчасовий контракт на три місяці, то вас зарахують до тих, хто вже працевлаштовані. Згідно з такими розрахунками можна сказати, що половина українців працювали", — каже координаторка Українського культурного центру Promote Ukraine.

У Бельгії не заведено працювати понаднормово після закінчення робочого дня. Усі права та обов'язки працівника зафіксовані у контракті.

В країні є активна українська діаспора, яка організовує різноманітні заходи та марші, аби якомога більше розповідати про нашу країну.

"Бельгія — це серце Європи. Якщо ми в Брюсселі здіймемо галас, то нас чує Єврокомісія, Європарламент. Це дуже важливо, особливо зараз, коли бельгійці головують у Раді Європи. Якщо ми вийдемо на вулиці, то країна нам допоможе", — резюмує Любов Карпачова. 

Українців, які знайшли прихисток у Бельгії, закликають приєднатися до маршу 25 лютого, аби наш голос почули у самому серці Європи.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір