Житло та фінансова допомога: як підтримують українських біженців у Данії
У Данії зараз перебуває орієнтовно 30 000 українців. Після оформлення документів про тимчасовий захист, українцям надають постійне місце проживання. Комуни виплачують переселенцям фінансову допомогу, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".
Після реєстрації у розподільчому центрі та оформлення документів Данія направляє українців на постійне місце проживання. Самостійно обрати, де жити не можна. Проте перед розподілом проводять опитування, де є можливість зазначити свої побажання.
"Якщо у вас там, наприклад, є друзі, родичі, ви це можете також казати. Як правило, це завжди враховують. Але якщо ця комуна переповнена, тоді вже влада самостійно ухвалює рішення, в яку комуну вас комуну направити", — пояснив член Асоціації українців у Данії Василь Гедз.
Переселенцями опікується конкретна комуна, яка знаходить українцям житло та виплачує фінансову допомогу. Орієнтовно це 850 євро на людину. З цих грошей будуть також "мінусувати" оплату за житло та податки. Тож виходить, орієнтовно, до 400 євро на місяць, кажуть переселенці.
Куди саме поселять українців, залежить від можливостей комуни. Це може бути центр, схожий на гуртожиток. Це може бути окрема квартира. Це може бути навіть, скажемо, гарна квартира в якійсь новобудові. Крім того, кожна комуна зобов'язана допомогти українцям адаптуватись на новому місці.
"Одразу, як отримали документи, нас запросила комуна для підписання інтеграційного контракту. Цей контракт передбачає обов'язкове відвідування мовних курсів. Ми вчимо данська мова. За бажанням українців нам комуна теж пішла назустріч. У якийсь перший момент організували нам також курси англійської мови", — розповідає переселенка Інна Доля.
Мовні курси доволі тривалі, а після закінчення кожного рівня треба складати іспит. Мовний курс у комунальній мовній школі триває два роки.
У Данії, згідно зі статистикою, орієнтовно 60% українців з тимчасовим захистом уже працевлаштовані у Данії. Роботу допомагає знайти держава через місцеві джоб-центри, а також різні приватні організації.
"Українці себе досить гарно зарекомендували. Ми показали, що хочемо працювати, що нам не потрібні виплати. Працюють на фабриках, у готельно-ресторанному бізнесі, у сфері обслуговування. Додам, що дуже багато українців, які приїхали, займають управлінські посади", — резюмував Василь Гедз.
У деяких комунах, окрім мовних курсів, проводять ще й інтеграційні. На них розповідають про традиції та звичаї країни. З адаптацією часто допомагають різні некомерційні організації. До речі, у Данії обожнюють дітей і дають їм повну свободу. В молодшій школі не завантажують на уроках, а домашніх завдань немає.
Ще про життя українців в інших країнах:
- Німеччина розробила турбопрограму з інтеграції українців на ринку праці — подробиці
- Волонтерський проєкт UA Canada: як українське подружжя допомагає землякам адаптуватися в Канаді
- Які медичні послуги отримують українці в Люксембургу
- На які труднощі натрапили українці, які втекли від війни до Туреччини
- Різні страховки та черги до профільних фахівців: як українці лікуються у США
- Українці у Чехії: які медичні послуги отримують біженці
- Медицина у Великій Британії: які послуги отримують українські біженці
- Українці у Чехії: які медичні послуги отримують біженці
- Медицина у Франції: які послуги отримують українські біженці та скільки за них платять