Різні страховки та черги до профільних фахівців: як українці лікуються у США 

Медицина у США. Скриншот: kanaldim.tv

Програму Uniting for Ukraine у США відкрили спеціально для українців, котрі тікають від війни. Нею скористалося понад 200 тисяч людей. Біженці можуть отримати безплатні страхові поліси, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома". 

У США доволі дорога медицина. Звичайно, візит до лікаря може коштувати понад 150 доларів, тому в більшості місцевих є страховий поліс, що покриває чимало витрат. Українці можуть отримати його безплатно.

"Українці, котрі приїхали, відразу, мають право на державну страховку. Більшість її отримує. Звичайно, коли зростає дохід, багато з них втрачають ті державні безплатні страховки, але завжди є можливість отримати додаткове страхування на комерційній основі", — розповідає міграційна помічниця у США Соломія Ткач-Киричук. 

Після того, як закінчується безплатний страховий поліс, українці можуть оплачувати його самостійно. Ціни різні, все залежить від доходу та обраних послуг, котрі покриває страхування. Наприклад, великі сім'ї, які мають незначні доходи, можуть претендувати на дешевшу страховку. 

"Якщо говорити про комерційні страховки, то вони різні. Кожен штат має свої страхові плани. Є такі, які вигідні пенсіонерам, є такі, що підходять вагітним, або багатодітним сім'ям. Є різні плани на різні випадки", — продовжує міграційна помічниця. 

Якщо ж немає жодної медичної страховки, то лікарні інколи йдуть назустріч пацієнтам і виставляють суму в обсязі 10% від загальної вартості рахунку. Решту суми можуть покривати різноманітні благодійні організації. 

Сімейний лікар у США також є. Він першим оглядає хворого і в разі потреби направляє до профільного спеціаліста. Сімейного лікаря можна обрати самостійно. Проте варто дізнатися, чи співпрацює він із вашим страховим полісом. Інколи першого сімейного лікаря можуть призначити, однак змінити його доволі просто. 

Щодо черг до профільних спеціалістів, то вони є і доволі великі. Деякі українці оформляють документи для того, щоб повернутися на батьківщину та пролікуватися там. Натомість "швидкі" виїжджають на всі виклики. Проте місцеві намагаються цим не зловживати, адже страхова не завжди покриває їхній проїзд. 

"Якщо викличете швидку, приїде парамедик, котрий доставить вас у лікарню. Як показує практика, в Америці ніхто не викликає "швидких". Хіба, що в критичних ситуаціях, тому що рахунки за швидку сягають кілька тисяч доларів", — каже Соломія Ткач-Киричук. 

У Штатах є чимало ліків у вільному доступі, як от від нежитю чи головного болю. Препарати сильної дії видають лише за рецептом. Їхній обіг суворо контролюється. Лікар дає спеціальний запит на аптеку. Фармацевти готують ліки й видають препарат пацієнту. На баночці вказують дані особи, якій призначені ліки. Користуватися цим препаратом іншій людині суворо заборонено. 

Загалом якість медицини у США на найвищому рівні. Американські лікарні мають саме такий вигляд, як у фільмах. Якщо є страховка, то людям доступні найсучасніші методи лікування. 

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір