Волонтерський проєкт UA Canada: як українське подружжя допомагає землякам адаптуватися в Канаді

Українці в Канаді. Скриншот: kanaldim.tv

Українська діаспора в Канаді вважається найчисельнішою у світі. Наприкінці жовтня тут запустили програму для біженців, за якою українці можуть претендувати на резидентство Канади. Для того, аби українцям було легше адаптуватися у цій країні киянин Роман Скрипнюк створив онлайн-чат UA Canada. Як це працює, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Киянин Роман Скрипнюк створив онлайн чат, який допомагає українським переселенцям швидше адаптуватися в Канаді. Він вміщує в собі дуже багато інформації, яка стосується оформлення допомоги, імміграції, побуту. Ідея в чоловіка виникла, коли його дружина та двоє дітей евакуювалися за океан.

Олена Поліщук з дітьми зупинилася в канадській Оттаві. Пригадує, в новій країні у неї не було ані друзів, ані знайомих. Тож всі проблеми лягали на тендітні плечі жінки.

"Коли я їхала в Канаду, то збирала інформацію з усіх джерел. Я думала, що приїхала повністю підготовленою, але помилялася", — пригадує співвласниця інформаційно-соціального онлайн проєкту UA CANADA Олена Поліщук. 

Жінці довелось самостійно з'ясовувати, як орендувати оселю в Канаді та як записати дітей до школи. Необхідну інформацію вона черпала з канадських офіційних сайтів. Нюанси життя і правил Канади довідувалась від місцевих. З Києва дружині допомагав чоловік. Коли знань було більш ніж достатньо, створили чат для земляків, які можуть опинитися в глухому куті на чужині. Згодом Роман Скрипнюк з другом створив ще й відео канал, до якого залучив експертів.

"Ми обговорюємо проблеми, що найчастіше виникають в українців у Канаді. Приміром, оренда житла, працевлаштування, навчання дітей у школі, програми імміграції. Під час таких відеоконференцій кожен може поставити запитання експерту та отримати на нього відповідь", — пояснює співвласник інформаційно-соціального онлайн проєкту UA CANADA Роман Скрипнюк.

Проєкт UA CANADA об'єднав чати в різних містах Канади: Торонто, Ванкувер, Вінніпег, Едмонтон і Калгарі. Окрім того, такі онлайн ком'юніті проводять живі зустрічі в кафе чи парках. У такий спосіб українці гуртуються за кордоном і знаходять нових друзів.

"Що два тижні зустрічаємося наживо. Мінімум 20 людей приходило, максиму — 350 осіб. Все залежить від події. Часто ми збираємося пограти у настільні ігри, інколи організовуємо концерти", — резюмував керівник спільноти "Український Монреаль" Богдан Коваль.

У авторів проєкту ще безліч ідей, та всі вони зводяться до одного — допомогти українцям адаптуватись на чужині.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір