Медицина у Великій Британії: які послуги отримують українські біженці

Велика Британія. Скриншот: kanaldim.tv

У Великій Британії майже 250 000 українців знайшли прихисток від війни. Вони можуть тут працювати, навчатися та отримувати медичну допомогу. Медицина у Великій Британії фінансується з податків громадян. Які податки исплачують українці та які послуги отримують, дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

У Великій Британії зараз діє спеціальна програма для українців, яка максимально спрощує процес отримання візи до країни. Нею скористалися майже 250 00 українців. 

"Є три схеми, за якими українці опинилися у Великій Британії. Сімейна схема та спонсорська. З травня 2022 року додатково розширили схему для тих, хто був у Великій Британії на початок війни в Україні", — пояснила волонтерка Світлана Опанасенко.

Усі наші переселенці можуть працевлаштуватися, навчатися та отримувати медичну допомогу. Система медичного обслуговування безплатна, фінансується з податків громадян. Податки доволі великі, але дають можливість громадянам отримувати цілковито безплатне обслуговування у державних медичних закладах. Це стосується і українців.

"В загальному це 20% оподаткування, якщо зарплата до 40 000 фунтів. Далі відсоток зростає, все залежить від суми щорічного заробітку. Зізнаюся відверто, навіть 20% від заробутку, у фунтах, добряче б'є по кишені", — зізналася переселенка зі Льовова Андріана Змисла.

У Великій Британії є поліклініки, де приймають терапевти. Вони першими приймають пацієнтів, а потім вирішують, чи направляти їх до профільних спеціалістів. Громадянин має зареєструватися у клінці за місцем проживання. Це стосується й українців. Отож, якщо захворів, звертайся до своєї клініки.

Черги до профільних лікарів великі, інколи огляд доводиться чекати кілька місяців. Проте, якщо випадок серйозний, медики зроблять усе можливе, аби прийняти якнайшвидше.

Крім того, можна звернутися до клініки невідкладної допомоги. Місцеві часто приїжджають до неї самостійно, адже карети швидкої виїжджають тільки на критичні випадки. З клініки невідкладної допомоги хворого не відпустять додому, допоки не з'ясують, що з ним. Інколи це може тривати кілька діб.

Ліки у Великій Британії відпускають переважно за рецептом. Пенсіонери їх отримують безплатно, а ті, хто працює, платять тільки певну частину від суми.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір