Німеччина розробила турбопрограму з інтеграції українців на ринку праці — подробиці

Німеччина. Скриншот: kanaldim.tv

Нещодавні дослідження кількох інституцій з'ясували дуже цікавий факт, що українські біженці дедалі частіше залишають Польщу та переїжджають до Німеччини. Від серпня минулого року кількість наших у Польщі зменшилася на понад 350 000. Водночас у сусідній Німеччині, навпаки, зросла на понад 400 000. Згідно з дослідженням, ключовими факторами цієї міграції є наявність друзів та знайомих, більший розмір соціальних виплат, а також вища оплата праці. Про те, які кроки Німеччина робить для прискорення інтеграції українських переселенців на ринку праці, дізнавалися журналісти "Ранку Вдома".

Українські біженці в Німеччині відтепер можуть знайти роботу швидше і без достатнього знання німецької мови. Федеральний уряд та Агентство із зайнятості розробили спеціальну програму, яка допоможе прискорити інтеграцію наших земляків на німецькому ринку праці.

"132 000 українців у Німеччині вже працевлаштовані. Це успіх, але цього недостатньо. Настав час вийти на новий рівень, адже є величезний потенціал для нашого ринку праці. Наразі майже 200 000 українських переселенців можуть закрити вакансії німецьких компаній", — заявив міністр праці Німеччини Хубертус Хайль.

Щоб отримати роботу в Німеччині зазвичай мало бути висококваліфікованим фахівцем. Необхідно ще й добре володіти німецькою мовою. Міністр праці Німеччини Хубертус Хайль допускає закликав місцевий бізнес працевлаштовувати кандидатів зі знанням німецької мови навіть на початковому рівні.

Нині близько 70% українських переселенців у ФРН, які ще не мають роботи, відвідують мовні або інтеграційні курси чи навчаються у професійно-технічних школах. Коли вони доєднаються до ринку праці, це дозволить німецьким роботодавцям заповнити дефіцит робочої сили, який, за оцінками експертів, до 2035 року зросте до семи мільйонів осіб. На батьківщині українські переселенці працювали здебільшого у медичній та науково-технічній сферах. Саме в цих галузях німці відчувають серйозну нестачу персоналу.

"Чим швидше українці влаштовуються на роботу, тим швидше опанують німецьку мову, отримають досвід і не втратять своїх професійних навичок. Необхідна умова для швидкого працевлаштування — це готовність роботодавців приймати біженців з не ідеальним добрим знанням німецької. З іншого боку, біженці повинні хотіти розвиватися та вдосконалюватися мовно й професійно. Ми надамо їм всю необхідну для цього підтримку", — пояснила голова Федерального агентства зайнятості Андреа Налес.

За даними Німецького центрального реєстру іноземців, наразі лише 3% українок з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку знайшли роботу в Німеччині. Переселенки говорять, що їх розчаровують бюрократичні процедури, як от визнання українських дипломів про вищу освіту. Ускладнює пошук роботи й дефіцит місць у дитячих та навчальних закладах. Розробляючи нову турбопрограму з інтеграції українців на ринку праці Німеччини, урядовці врахували всі ці проблеми.

"Ми хочемо якнайшвидше виводити їх з аудиторії інтеграційних мовних курсів на робочі місця. Насамперед ми хочемо визначити, які муніципалітети мають найбільше доступних послуг з догляду за дітьми, аби цілеспрямовано залучати українських жінок до роботи. Окрім того, центри зайнятості по всій Німеччині будуть допомагати українцям шукати посади з потрібною їм кваліфікацією", — резюмував виконавчий директор Федерального агентства зайнятості Даніель Терценбах.

Нова програма прискореної інтеграції біженців на ринку праці Німеччини передбачає, що центри зайнятості докладатимуть більше зусиль для працевлаштування українців. Аби знайти відповідну роботу й усунути потенційні перешкоди працівники центрів будуть зустрічатися з українцями кожні шість тижнів. Урядовці запевняють успішна інтеграція на ринку праці буде ефективною лише тоді, коли всі її учасники працюватимуть разом і задля однієї мети.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір