Без дозволів, але з фінансовою допомогою: як Грузія прийняла українських біженців

Грузія. Скриншот: kanaldim.tv

Грузія приймає наших біженців навіть без спеціальних документів і дозволяє вільно перебувати у країні протягом двох років. Загалом у тут перебувають майже 25 000 українців. Як вони облаштувалися в країні, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

В українців у Грузії широкі можливості у порівнянні з іншими європейськими країнами. Так, наприклад, тут можна працевлаштуватися не оформлюючи відповідних дозволів. 

Крім того, українці отримували фінансову допомогу на початку повномасштабного вторгнення. Вона є і зараз. До того ж з коштами допомагають різноманітні міжнародні організації або спеціальні фонди.

"Є багато ініціатив, фінансової допомоги, яка надається міжнародними організаціями. World Vision International має програму Cash assistance. Є ще інші організації, які локально надають фінансову допомогу. Під різні цілі", — пояснює голова молодіжної організації українців у  Грузії "Світанок" Катерина Козак.

На початку повномасштабного вторгнення влада Грузії компенсувала власникам готелів витрати за проживання українців. Ця програма тривала чотири місяці.

Щоб українцям було легше зорієнтуватися в Грузії різноманітні організації проводять адаптаційні курси. Зазвичай цим займаються волонтерські чи міжнародні фонди.

"Тут є багатокомпонентна допомога. Я працюю в компоненті, який надає соціально-психологічну допомогу і відповідає також за неформальну освіту. У нас є заняття для дітей та підлітків, а також для дорослих", — резюмує переселенка з Києва Світлана Вишневська.

Українські діти не зобов'язані відвідувати місцеві школи. Проте у великих містах відкрили українські навчальні заклади й чимало наших діток їх відвідують.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір