Без дозволів, але з фінансовою допомогою: як Грузія прийняла українських біженців

Грузія приймає наших біженців навіть без спеціальних документів і дозволяє вільно перебувати у країні протягом двох років. Загалом у тут перебувають майже 25 000 українців. Як вони облаштувалися в країні, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".
В українців у Грузії широкі можливості у порівнянні з іншими європейськими країнами. Так, наприклад, тут можна працевлаштуватися не оформлюючи відповідних дозволів.
Крім того, українці отримували фінансову допомогу на початку повномасштабного вторгнення. Вона є і зараз. До того ж з коштами допомагають різноманітні міжнародні організації або спеціальні фонди.
"Є багато ініціатив, фінансової допомоги, яка надається міжнародними організаціями. World Vision International має програму Cash assistance. Є ще інші організації, які локально надають фінансову допомогу. Під різні цілі", — пояснює голова молодіжної організації українців у Грузії "Світанок" Катерина Козак.
На початку повномасштабного вторгнення влада Грузії компенсувала власникам готелів витрати за проживання українців. Ця програма тривала чотири місяці.
Щоб українцям було легше зорієнтуватися в Грузії різноманітні організації проводять адаптаційні курси. Зазвичай цим займаються волонтерські чи міжнародні фонди.
"Тут є багатокомпонентна допомога. Я працюю в компоненті, який надає соціально-психологічну допомогу і відповідає також за неформальну освіту. У нас є заняття для дітей та підлітків, а також для дорослих", — резюмує переселенка з Києва Світлана Вишневська.
Українські діти не зобов'язані відвідувати місцеві школи. Проте у великих містах відкрили українські навчальні заклади й чимало наших діток їх відвідують.
Ще про життя українців в інших країнах:
- Українці у Словенії: пільги на житло, безплатне навчання та психологічна допомога
- Українці у Швеції: як переселенці отримують медичну допомогу
- Українці за кордоном: як живуть переселенці в Ісландії
- Страхування покриває не все: як українцям надають медичні послуги у Швейцарії
- Медицина у Греції: як лікують українських біженців
- Які медичні послуги надають українцям у Португалії
- Житло, навчання та власний бізнес: як облаштувалися українці в Болгарії
- Втеча від війни: які права мають українці у Чорногорії
- Українці у Латвії: життя переселенців за кордоном