Українці у Словенії: пільги на житло, безплатне навчання та психологічна допомога

Словенія. Скриншот: kanaldim.tv

В Словенії перебуває понад вісім тисяч українців. Це ті, хто офіційно продовжив тимчасовий захист. Згідно зі статистикою, кожен восьмий українець вже працевлаштувався. Усім біженцям держава допомагає фінансово. Також існують програми для інтеграції переселенців, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".  

Тимчасовий захист дає право тимчасового проживання в Республіці Словенія. Зокрема, проживання та харчування у пунктах розміщення українців як біженців, право на охорону здоров'я. Можна працювати, можна безплатно здобувати освіту: навчатися у школах, університетах, середніх школах".

Усім нашим переселенцям у Словенії передбачена фінансова допомога. Українці отримують її, доки не влаштовуються на роботу.

"Фінансова допомога становить 465 євро на одну особу. На другого члена сім'ї — 70%. На кожну дитину — по 30% фінансової допомоги. Це для людей, які мешкають поза таборами для біженців. Крім цього, діти до 18 років мають право на дитячу допомогу. Це приблизно 136 євро. Сума залежить від доходу сім'ї. Ті люди, які живуть у центрах розміщення, вони отримують безплатне проживання, триразове харчування. Окрім того, їм виплачуються кишенькові гроші у розмірі 136 євро на людину", — пояснює міжкультурна медіаторка Червоного Хреста Словенії Ірина Нестерова.  

Крім того, чимало волонтерських і приватних організацій допомагали українцям з одягом та харчуванням. Зокрема, "Карітас", "Словенська філантропія" та Червоний Хрест. Крім того, вони підтримували біженців інформаційно та психологічно. Різноманітна допомога є і зараз, кажуть українці. Зокрема, програма, яка допомагає українцям оплачувати житло. Також біженці мають право на безплатний проїзд у громадському транспорті.

"Оренда житла компенсується в такому ж обсязі, як і фінансова допомога. 465 євро на особу. 70% на другого дорослого члена сім'ї та по 30% на дітей. Житло у Словенії дуже дороге. Квартира може коштувати тисячу євро. Тож сім'я, навіть за наявності компенсації, все ж повинна доплачувати", — додає Ірина Нестерова.

Загалом Словенія орієнтована на те, щоб українці якнайшвидше інтегрувалися. Усіх наших дітей приймають до шкіл та дитсадків. Крім того, майже в кожному місті проводять безплатні мовні курси для переселенців. Біржа праці може допомогти опанувати нову професію.

"Є різні програми. Наприклад, бухгалтерські курси або курси зварювальників. Якщо біржа праці може провести якісь курси, то на них запрошують безробітних. Крім того, є дуже цікава програма — навчання на робочому місці. Сенс програми в тому, що людина сама знаходить роботодавця або роботодавець дає заявку на біржу праці про те, що йому потрібен працівник, якого навчатимуть на робочому місці", — резюмує Ірина Нестерова.

Також є семінари, на яких розповідають, як відкрити бізнес у Словенії, здобути освіту, чим відрізняється медичне обслуговування у Словенії від медичного обслуговування в Україні.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір