Страхова медицина та брак сімейних лікарів: які медичні послуги надають українцям у Канаді

Канада. Скриншот: kanaldim.tv

Українці подали понад мільйон заявок на спеціальну програму CUAET від Канади. Було погоджено 900 000 заявок. Нині за цією програмою в Канаді знаходиться майже 200 000 біженців. CUAET дає українцям широкі права, серед яких доступ до медичного захисту на рівні з канадцями. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Наразі візи за програмою CUAET не видають. Однак ті, хто встиг скористатися пропозицією України до 15 липня 2023 року можуть приїхати в Канаду до кінця березня 2024 року. Нині канадський уряд пропонує нову програму для возз'єднання родин.

"Якщо в Канаді в тебе є родина — чоловік, дружина, діти, батьки, то ти можеш податися і за цією програмою отримати документи", — пояснює співвласниця інформаційно-соціального проєкту UA CANADA Олена Поліщук.

Щодо медичної системи в Канаді, то вона страхова. Усі місцеві зазвичай мають страховий поліс. Українцям видають такий безплатно. Оплачувати його самостійно доводиться після того, як людина влаштовується на роботу.

"Ми оформлюємо медичну карту. У кожній провінції вона своя. Ця карта дозволяє користуватися усіма послугами медичної сфери Канади. Тобто ми можемо звернутися до лікарні та отримати допомогу безплатно", — каже Олена Поліщук.

Сімейний лікар у Канаді також є. Зазвичай він першим оглядає хворого та у разі потреби скеровує до профільного фахівця. Проте сімейних лікарів у Канаді мало. Знайти сімейного лікаря навіть канадцям буває дуже важко. Часто буває таке, що сімейний лікар проживає в іншому місті — за десятки кілометрів від свого пацієнта. Якщо ж сімейного лікаря немає, тоді можна звертатися до спеціальної сімейної клініки. Там діє жива черга.

Щоб потрапити до профільного фахівця, потрібно чекати кілька тижнів чи навіть місяців. Хоча бувають і виключення. "Швидкі" зазвичай приїжджають лише на виклики, коли є загроза життю пацієнта. Часто медики їздять не самі, а разом з поліцією та рятувальниками.

Щодо ліків, то за рецептом видають лише сильнодійні препарати. Усі інші у вільному доступі. Крім того, вони часто продаються у звичайних супермаркетах.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір