Які медичні послуги отримують українці в Естонії

Медицина в Естонії. Скриншот: kanaldim.tv

В Естонії зараз проживає майже 75 тисяч українців. Біженці із тимчасовим захистом можуть отримувати такі ж послуги, які отримують естонці. Як тут влаштована система охорони здоров'я і чи легко українцям потрапити до лікарів, дізнавайтеся у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Українці з тимчасовим захистом можуть розраховувати на всі медичні послуги, які отримують естонці. Коли українці прибували до країни, то проходили первинний медичний огляд. Так місцеві медики могли побачити стан здоров'я людини та вносилися необхідні дані в електронну систему охорони здоров'я.

В Естонії діє загальнодержавний солідарний медичне страхування, тобто кожен житель повинен мати страховий поліс. Відрахування здійснюються щомісяця із заробітної плати. Це стосується й українців.

"Якщо не працевлаштовані, то повинні зареєструватися в касі по безробіттю. Тоді каса робить страхові внески за цих людей. Дітям шкільного віку надають безплатні медичні послуги. Також особи старше 65 років безплатно отримають медичну допомогу", — повідомила голова конгресу українців в Естонії Віра Коник.  

Загалом, базова страховка в Естонії покриває чи не всі витрати перебування в лікарні, обстеження та аналізи. Крім того, чимало приватних клінік співпрацюють із державною страховою компанією. Якщо пацієнт має низку хронічних захворювань, то ліки йому видають безплатно. Як, наприклад, діабетикам. Так само людям, які хворіють на туберкульоз, або ВІЛ-інфікованим.

Сімейні лікарі в Естонії також є, і українські переселенці можуть обрати його самостійно. Функції такі самі, як і в Україні. Щодо черг до профільних лікарів, то вони великі. Інколи прийому треба чекати кілька місяців, але це стосується тільки не критичних випадків. Якщо ж хворий не може чекати, тоді звертаються до клінік невідкладної допомоги. Карету "швидкої" викликають лише в екстрених випадках. Вважається, якщо хворий сам може приїхати до лікарні, то краще так і зробити.

Майже всі препарати в Естонії продають тільки за рецептом. Їх також завантажують до електронної системи. Під час купівлі ліків в аптеці потрібно лише сказати свій номер. Страховка покриває частину вартості препаратів. Крім того, для українців передбачена і психологічна підтримка.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір