Українці у Латвії: життя переселенців за кордоном

Латвія. Скриншот: kanaldim.tv

Латвія прийняла майже 50 тисяч наших переселенців. У цій країні українці можуть отримати або спеціальну візу, або посвідку на проживання. Тут виплачують фінанасову допомогу біженцям та навіть надають тимчасове безплатне житло, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Якщо українець вперше приїжджає до Латвії, то він отримує візу на рік. Ця віза дозволяє працевлаштуватись. По завершенню строку дії цієї візи можна отримати посвідку на проживання терміном на два роки. Усі наші переселенці в Латвії можуть отримати кризову допомогу.

"Це 279 євро на першого члена сім'ї й 190 євро на кожного наступного. Без оцінки матеріального становища, людині надається ця перша допомога протягом перших трьох місяців. Також надається безплатне житло терміном на 120 днів. Це може бути розміщення або в гуртожитках, або в якихось туристичних базах, або це може бути в людей, які готові прийняти українців в себе", — пояснила інформаційна волонтерка для українців у Латвії Людмила Білава.

Для всіх місцевих, хто приймає українців вдома, передбачена компенсація в розмірі 100 євро за людину. За кожного другого члена платять 50 євро, але така допомога не може перевищувати суми 300 євро. Крім того, є невелика компенсація за оренду житла. Зокрема, у випадку, якщо доходи значно менші за витрати.

Загалом Латвія зацікавлена у швидкій інтеграції українців. Дітей приймають місцеві школи. Зі спеціальною візою чи посвідку на проживання можна влаштуватись на роботу. У цьому допомагає місцевий центр зайнятості та різні волонтерські організації. Також українцям можна відкривати бізнес у Латвії. 

Ще про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір