Скільки коштувала участь Alyosha у Євробаченні-2010: Олена Тополя зізналася, чи поїхала б на конкурс ще раз

У 2023 році українська співачка Alyosha оголосила, що надалі виступатиме під своїм справжнім іменем — Олена Тополя. У проєкті "Муз_Тренд" на телеканалі "Дім" виконавиця пригадала свою участь у міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення" та розповіла про свою зіркову хворобу.

У 2010 році із піснею Sweet People тоді ще  Alyosha представляла Україну на 55-му конкурсі "Євробачення" в Осло. Виконавиця пройшла до фіналу і посіла 10-те місце, набравши 108 балів. Проте співачка каже, що навіть не збиралася брати участь у нацвідборі на Євробачення.

"Почнемо з того, що я не збиралася на те Євробачення. У мене варіантів не було, я опинилась у безвиході. Я просто прийшла не ефір, щоб поспівати у прайм-тайм, як мені і сказали. А потім все — документи підписуються, те і се, купа відповідальності на мене горою! І я така: "Вау, а що з цим робити? Де брати гроші? Кліп треба знімати", — поділилася спогадами співачка.

Насправді Alyosha перемогла в національному відборі з піснею To be free, яка згодом виявилася дуже схожою на Knock Me Out у виконанні Лінди Перрі. Олену звинуватили у плагіаті. Окрім того, To be free була розміщена для продажу ще в 2008 році на Amazon та MySpace, що порушувало вимоги Європейської спілки радіомовлення і телебачення. Співачці запропонували змінити пісню. 25 березня вона презентувала Sweet People, з якою і поїхала на Євробачення в Осло.

Щодо зіркової хвороби Олена Тополя зізнається, що мала її, проте не сприймала її за таку. Багато артистів, на її думку, не усвідомлюють, коли "хворіють" на неї.

"У мене це було 100%. Я сама це не усвідомлювала, лише завдяки друзям, котрі казали вже: "Альона, попустися". Я не була готова до такої уваги. Я не ходила на всі можливі інтерв'ю та вечірки, натомість намагалася десь постійно сховатися. Вела себе максимально відсторонено. Це сприйняли за зіркову хворобу, але насправді я не була впевнена у своїй англійській і хотіла акумулювати свої сили на свій виступ", — поділилась вона.

Більше на Євробачення Олена Тополя їхати не хоче, адже це дуже дорого. Коли вона брала участь у 2010-му, доводилося позичати значні суми, адже держава не фінансувала це питання. Поїздка на конкурс в Осло обійшлася Alyosha в понад 400 000 доларів (понад 16 млн грн станом на 2024 рік).

Олена Тополя, також відома як Alyosha (Альоша) — українська співачка, композиторка та авторка пісень. Із піснею Sweet People представляла Україну на Євробаченні-2010, де посіла 10-те місце. Лауреатка, номінантка та переможниця українських національних музичних премій "Золота жар-птиця", YUNA, M1 Music Awards. З осені 2023 року замість псевдоніму Alyosha стала виступати під справжнім іменем. З 2013 року заміжня за солістом гурту "Антитіла" Тарасом Тополею. У шлюбі з ним народила трьох дітей.

Більше новин програми "Муз_Тренд":

Медіа-партнери
Прямий ефір