Прем'єра пісні, дует з Dorofeeva та результати сольної кар'єри: Positiff у проєкті "Муз_Тренд"

Гостя нового випуску програми "Муз_Тренд" знають не тільки в Україні, а й за її межами, адже він був учасником найпопулярнішого попдуету, у якого були мільйонні перегляди та міжнародні гастролі. Зараз він сольний артист і звати його Positiff (Позитив). 

Справжнє ім'я — Олексій Завгородній. 34 роки. В шоубізнесі з 11 років. З 2010-го до 2022 року був учасником гурту "Время и Стекло". 2023 року розпочав сольну кар'єру. В інтерв'ю Славі Дьоміну Positiff розповів про творче та особисте, стан українського шоубізнесу після початку повномасштабної війни, а також представив нову пісню — "А може хочеш?".

Повторний шлях до стадіонів

— Щоразу, коли ти приходиш на якесь інтерв'ю, воно починається із запитань про твоє минуле і, зокрема, про Надю Дорофєєву. Не втомився від цього?

— Ні, бо це дійсно велике минуле. Я, наприклад, зайшов на YouTube-канал гурту "Время и Стекло" і побачив, що там підписників більше двох мільйонів. Тому підписуйтесь на YouTube-канал Positiff. 

— Кому зараз належить цей канал? 

— Лейблу Pomitni. Я не випускаюсь із ними, а випускаюсь у Вадима Лисиці. Відчуваю себе старпером, який постійно говорить: "Ой, пам'ятаю, як були стадіони". Зараз я заново іду до цього. 

— Хочеш знову ці стадіони? Тобі вони потрібні?

— Це найкраще відчуття для артиста. Ні гроші, ні секс не замінять цю емоцію. 

— Ти згадав про Вадима Лисицю. Він став твоїм продюсером?

— Ні, в жодному разі. Я сам собі продюсер. З Вадимом Лисицею ми працюємо як з дистриб'ютором. Тобто він дистрибує мої треки, а також саундпродюсує їх в плані мастерингу та інжинірингу, чого я не вмію робити. Мій партнер Рома і я більше музику пишем. Потім ми приносимо це все до Вадіка, а він уже робить з цього цукерку. 

— Хто кому запропонував співпрацю? Ти прийшов до Вадима чи він до тебе? 

— Я точно не пам'ятаю, але це було правильним рішенням. Нам дуже вигідно разом працювати. 

— Чому не залишився з лейблом Pomitni?

— З ними я випустив перші три треки: "Боже, яке кончене", "Перед світанком" з Аліною Паш і Мішель Андраде, і "Ничего личного".

— Якщо порівнювати їх з наступними твоїми треками, то вони дуже відрізняються. Особливо, завдяки пісні "Спалахи" ти знову став цікавим масовій аудиторії. Потім було "Небо нахилю". Ти дав собі нове дихання. Ти відчуваєш, що вже знайшов свій стиль?

— Гадаю, що всі пісні після "Спалахів" дуже добре характеризують мій стиль. Думаю, що вже не переплутати Позитива, адже він має своє звучання. 

— Кліп "Спалахи" вже набрав вісім мільйонів переглядів. Кліп "Небо нахилю" — один мільйон. Ти задоволений результатом останнього?

— Я дуже за це переживаю, за будь-який результат. Особливо, якщо подивитися на відео "Время и Стекло" и Mozgi, де по двісті мільйонів. Це якщо думати лише цифрами, але зараз насправді аудиторія більш чесна, ніж тоді. Чи задоволений я цифрами? Ні. Але зараз, мені здається, треба просто працювати, надихати українців і робити все для того, щоб було багато якісної і кльової української музики. 

— Зараз у тебе буде нова пісня "А може хочеш" (робоча назва "Історія"). Як ти оцінюєш її? Це такий самий суперхіт, як, наприклад, "Спалахи"?

— "Спалахи" — це чистий фанк, бо ми записали живий бас, живі гітари. Коли ми писали "Небо нахилю", то почали з гітари. Гітари і все, що грається від руки, не електронне, має більше дихання в собі. При створенні "Історії" ми напали на такий же стиль, на таку ж гітару. Це потрібно, коли є такий емоційний стан українців. Вони потребують більш дихання, більше живих емоцій. 

Positiff. Скриншот: kanaldim.tv

Крінж чи не крінж

— Не можу не запитати у тебе про одну пісню, від якої ти трішки навіть відхрещуєшся і вважаєш її крінжовою. Мова про "Який ти козак". Можна називати цю пісню шароварщиною, але вона стала суперхітом. Чому ти соромишся цієї пісні? 

— Я точно її не соромлюся, тому що пісня зробила свою місію по зборах на допомогу ЗСУ. Ця пісня розриває на концертах. Я співаю її з дітьми і з іншими артистами. Я вважаю, що це український Baby shark, бо хто в ту пісню вкладав якісь сенси? Тому я не соромлюся, пісня була саме для дітей. 

— А якщо поставити на терези пісні "Який ти козак" і "Дика дичка"?

— В "Дикій дичці" я просто запрошений актор. Щодо ідеї пісні були суперечки, де мене так і не почули. Пісня стала якимось мемом. 

— Гурт Mozgi — це теж твоя історія, хоч ти там вже і не виступаєш та не береш участь у цьому колективі. Проте у них є багато крутих пісень. Наприклад, "Любовь". Не виникало бажання взяти й перекласти українською мовою і самому заспівати?

— Ця пісня дійсно сильна. Ми її виконували на початку, коли ще не було написано нових пісень. Було складно в перші місяці, коли ми їздили співати  для дітей і військових. 

Наскільки я знаю, юридично я маю право переписати пісню. У мене є права на неї та на її виконання. Але не думаю, що це буде правильно. У мене навіть лежить сольний альбом, написаний російською мовою ще до початку повномасштабного вторгнення. Зараз немає сенсу перекладати.

Гонорари та комерційні виступи

— Рік тому ми з тобою говорили про виступи, і тоді не було комерційних, не було корпоративів. Але вже як місяців дев'ять вони йдуть. У тебе з'явилися комерційні виступи?

— Їх дуже багато. Є корпоративи, на які ми погоджуємось. Нещодавно виступали просто у людей вдома, у шкарпетках і під гітару. 

— Ти перевіряєш, до кого ти їдеш виступати? 

— У мене є менеджери, які цим займаються. Але, дійсно, ти маєш знати, куди і до кого їдеш, хто ведучі, які артисти з тобою будуть виступати. Це важливо. 

— Зараз твій гонорар збільшився? Наскільки? Ось раніше ти був готовий виступати і за 2000 доларів, а зараз?

— Я і зараз можу виступати за 2000, або й менше. Залежить від ситуації і від того, для кого ти виступаєш. 

— Раніше ти все ж таки розповідав, що з фінансами було важко. Певний час ти навіть жив у студії, яку орендував за 50 доларів. Зараз на місяць вдається заробити 30 000 гривень? 

— Приблизно так і є, якщо казати про комерційні виступи, реклами тощо. 

— На що ти зараз витрачаєш гроші? 

— Запис гітари, запис флейти, гонорар музикантам, задонатити, поїсти. 

— Виходить відкладати?

— Ні. 

— Я, до речі, хочу розповісти одну історію, про яку нещодавно дізнався. Історія про те, як Positiff їздить на благодійні концерти. Знаю, що деякі артисти все ж беруть певні гонорари, а ти приїхав одного разу в Америку, де тебе запитали, де б ти хотів жити: в готелі чи в квартирі? Ти сказав, що тобі не потрібно нічого і спав просто на підлозі. 

— А потім вони дістали для мене матрац, який викинули сусіди. Я спав на ньому. Ну а шо? І так дякую, що в Америці. Ми тоді зібрали понад 60 000 доларів. 

— Але ти підтримуєш момент, що артисти все ж беруть гонорар за такі виступи?

— Артист має за щось жити, але це не має бути якийсь вау-гонорар. Якщо ви збираєте кошти, то про який гонорар може йти мова?

Positiff. Скриншот: kanaldim.tv

Ексдружина та нове кохання

— Ти зараз виглядаєш набагато краще, ніж роки півтора тому, у тебе є блиск в очах. Але був період, коли ти вдарився об дно і почав підніматися знову нагору. Який зараз твій внутрішній стан? 

— Більше за все я переживаю за хлопців і дівчат на передку. Я знаю, що всі зараз в стані, коли не розуміємо, що буде завтра, що зараз коїться з нашими партнерами там. 

— Кохання мотивує щось робити далі і будувати плани на майбутнє?

— Звісно, мотивує. 

— Чому ти досі не розповідаєш про кохання? 

— Я дуже це хотів цим поділитися на День святого Валентина, бо знаю, що моїй другій половинці це важливо. Але потім я сказав: "Давай не будемо, бо дуже багато інших новин. Неприємних в тому числі". Я хочу це зробити правильно. 

— Твоя колишня Аня Андрійчук вдруге вийшла заміж, публікувала фото з весілля. Її друзі вітали і Потап також.

— Так? Я не знав, не спілкуюся з нею. Ми з нею нормально востаннє просто закінчили розмову.

— Скільки людей у тебе відсіялось за ці два роки? Розчарування є?

— Не рахував. Я не хочу нікого судити, не маю права. Завжди казав і кажу, що я не ображаюся, я засмучуюсь. 

Positiff. Скриншот: kanaldim.tv

Український шоубізнес та NK

— Ти казав, що хочеш дует з Надею Дорофєєвою. Не боїшся, що казатимуть, що це повернення "Время и Стекло"?

— Ми з Надею знайомі більше ніж 15 років. Поїздки, гастролі дуже сильно перевіряють людей. Треба подумати, бо в неї несеться своя історія, а в мене своя. Але ми з нею говорили про це.

— Як, на твою думку, змінився український шоубізнес? 

— Зараз український шоубізнес проходить еволюцію. Повномасштабне вторгнення зробило революцію в музиці в Україні. З'явилося скільки нових артистів, а хтось відсіявся.

— До речі, ти говорив одного разу, що готовий стати продюсером молодого артиста. Ці думки і досі у тебе є?

— Я вже в пошуку талановитих людей. Я точно буду співпрацювати з молодими артистами. Не думаю, що тим, хто вже запустив свій моторчик, треба моя допомога. Можливо, хіба що зробити якусь колаборацію.

— Назви трьох класних молодих артистів? Хто першим спадає на думку?

— Їх дуже багато. По-перше, це гурт MOLODI. Хлопці, обіцяю, що ми з вами щось зробимо!

— NK намагалася зайти на закордонну аудиторію з Elefante та іншими, потім ніби повернулася у наш шоубізнес, а зараз вже в Колумбії намагається бути популярною. Це паніка, чи що це?

— Моя особиста думка, навіть не критика — не думаю, що це правильно. Не вважаю, що зараз на часі те, як вона це робить.

Читайте також: Про 90-ті, гонорари та сучасний шоубізнес: EL Кравчук став гостем проєкту "Муз_Тренд"

Прямий ефір