Медицина у Греції: як лікують українських біженців

Медицина у Греції. Скриншот: kanaldim.tv

У Греції діє страхова медицина. Українців у Греції страхують автоматично і надають базовий державний пакет. Він покриває стандартні процедури. За додаткові обстеження, або стоматологічні послуги, треба платити окремо. Більше про лікування українців у Греції дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Тимчасовий захист у Греції надає, зокрема, й можливість звертатися за медичною допомогою. Українців у Греції страхують автоматично і надають базовий державний пакет.

"Людина з гострим болем звертається у чергову лікарню, та отримує абсолютно безплатні послуги лікарів. Має можливість здати аналізи, пройти обстеження. Якщо лікар державної лікарні виписує рецепт на ліки, то в аптеці людина сплачує лише суму участі. Це приблизно 25% від вартості", — пояснює перекладачка некомерційної організації SolidarityNow Мирослава Клюс.

У Греції також є сімейні лікарі. Записатися до них можна у найближчій до дому лікарні.

"Ми можемо звернутися до свого сімейного лікаря. Особистий лікар — так він тут називається, спробує записати пацієнта до інших спеціалістів", — додає Мирослава Клюс.

До профільних лікарів в Греції чималі черги, зізнаються переселенці. Якщо випадок не критичний, то чекати на огляд інколи доводиться кілька місяців.

Карета швидкої допомоги у Греції приїжджає лише у критичних випадках. Більшості ліків без рецепта у Греції не купиш. Особливий контроль — за антибіотиками. Їх виписують за крайньої потреби. Страховка покриває понад половину вартості медичних препаратів, але лише за умови, що є рецепт від лікаря.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір