Страхування покриває не все: як українцям надають медичні послуги у Швейцарії

Медицина у Швейцарії. Скриншот: kanaldim.tv

У Швейцарії зараз перебуває понад 65 000 українських переселенців зі статусом С. Вони мають широкі права. Зокрема, на широкий спектр медичних послуг. Скільки коштує страховка для українців та хто за неї платить, дізнавайтеся у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Медичний захист — це один з елементів соціального пакета, що отримують українці, коли їм надають статус С. Медичне страхування у Швейцарії є обов'язковим. Поліси бувають різні, проте у будь-якому з них є фіксована сума, яку пацієнт сплачує самостійно у лікарні. Чим дорожчий поліс, тим менша ця фіксована сума.

"Ціни різняться від 200 до 400 франків на місяць на одну особу. Ця вартість залежить від так званої франшизи. Тобто франшиза це те, що людина має виплатити самостійно, коли вона звертається до лікаря. Коли цю суму буде перевищено, тоді вже страхова відшкодовує кошти, які перевищують франшизу" — пояснює президентка фонду Good friends for Ukraine Юлія Петерс.

Протягом року усі українські переселенці застраховані автоматично і безплатно. Їм оформляють один з найдорожчих страхових пакетів, а відвідування лікаря поки не перевищили фіксовану суму за них оплачує соціальна служба. Так триває, поки українець не знайде роботу.

Сімейні лікарі у Швейцарії також є, але їх не вистачає, особливо у великих містах. Якщо ж немає сімейного лікаря, то можна звернутися до поліклініки або ж прийти у "Дім підтримки та допомоги". Там працюють медсестри, які записують пацієнтів до профільного фахівця.

Черги до профільних медиків чималі. Проте якщо випадок серйозний, то пацієнта оглянуть швидко. Якщо це не ургентний випадок, то чекати можна кілька місяців. Пропускати запланований візит до лікаря не варто. За це доведеться заплатити штраф — 50-80 франків.

Бригади "швидкої допомоги" зазвичай приїжджають на усі виклики. Якщо випадок виявляється не критичними, хворий сам міг добратися до лікарні, тоді приїзд "швидкої" пацієнт оплачує з власної кишені.

"У Швейцарії виклик "швидкої" коштую від 700 до 1 200 франків. Все залежить від ситуації та страховки. На виклик медики приїдуть дуже швидко", — провадить Юлія Петерс.

Ситуація з дітьми простіша. Їх оглядають педіатри. Великих черг до них зазвичай немає. Більшість ліків у Швейцарії відпускають виключно за рецептом. Без нього в аптеці можна купити тільки найпростіші препарати.

Ще про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір