Які медичні послуги надають українцям у Португалії

Португалія. Скриншот: kanaldim.tv

Від початку повномасштабної війни до Португалії виїхало орієнтовно 60 тисяч українців. Їм місцевий уряд видав тимчасовий захист, який, серед іншого, дає право на доступ до медицини. Загалом медична система в Португалії фінансується державою. Є чимало приватних лікарень та страхових компаній, які з ними співпрацюють. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Від початку повномасштабної війни до Португалії приїхало орієнтовно 60 000 українців. Їм місцевий уряд видав тимчасовий захист, який, серед іншого, дає право на вільний доступ до медицини.

"Протягом дії цього тимчасового захисту людина повинна отримати три номери. Це ідентифікаційний номер, номер соціального страхування та номер пацієнта для Національної служби здоров'я", — пояснює координаторка українського культурного центру "Колорит" Тетяна Душук.

З цими номерами українці можуть звертатися до місцевих лікарень нарівні з португальцями. Загалом медична система в Португалії фінансується державою. Безплатна для усіх мешканців. Також є чимало приватних лікарень та страхових компаній, які з ними співпрацюють.

"Все залежить від наданих вам послуг. Страхова компанія оплатить лише те, що вказано у договорі", — додає Тетяна Душук.

В Португалії діє географічна прив'язка до медичних закладів. Під час реєстрації в медичному закладі призначають сімейного лікаря. Його функції такі ж, як і в Україні. Проте буває, що вільних лікарів не вистачає. Тоді людину закріплюють за лікарнею. У разі звернення з пацієнтом працює черговий лікар.

Черги до профільних медиків чималі, кажуть наші переселенці. Інколи огляду доводиться чекати кілька місяців. Також українці можуть звертатися до лікарень невідкладної допомоги. Проте краще приїхати до закладу самостійно. В Португалії швидкі приїжджають лише у тих випадках, коли щось загрожує життю. Зазвичай у лікарнях невідкладної допомоги багато пацієнтів і потрібно дочекатися своєї черги.

Ліки в аптеках Португалії переважно продають за рецептом. Потрібно оплатити певний відсоток від вартості медикаментів. Також Португалія піклується про людей із хронічними захворюваннями, як, наприклад, цукровий діабет. Таким хворим ліки видають безплатно.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір