"Санін побачив моє фото з вусами": очільник Івано-Франківського драмтеатру Держипільський розповів, як потрапив у фільм "Довбуш"

Ростислав Держипільський. Скриншот: kanaldim.tv

Прем'єра українського історичного фільму "Довбуш" режисера Олеся Саніна відбулася влітку 2023 року. Стрічка мала покази у десятках країн світу, де отримала схвальні відгуки. Роль Івана Довбуша у ній виконав зірка Івано-Франківського драмтеатру Олексій Гнатковський, а його вихователя опришка Правицю зіграв очільник театру Ростислав Держипільський. У програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" він розповів про те, як потрапив до акторського складу цієї стрічки.

"Я погодився, тому що це "моє", близьке. Часто режисери бояться мені запропонувати, бо ніби Держипільський — це щось велике і десь далеко. Мені подзвонив чи то Олесь Санін, чи то Самойленко (кастинг-директорка фільму Алла Самойленко, — ред.) і сказали, що каст, звісно, вже майже сформовано. Я дуже щасливий, що туди потрапив зірка нашого театру Олексій Гнатковський. Вони запропонували мені спробувати, бо Санін побачив моє фото з вусами. Якось влітку в Бердянську я голився, щоб засмагнути, але спершу для приколу лишив вуса і сфотографувався. Виклав це в мережу, і десь це фото побачив Санін. А я там типовий харизматичний гуцул. Але проби все рівно проходив. Довго шукали перуку, довго придивлялися до мене і Санін, і оператор Сергій Михальчук", — розповів Держипільський.

Сюжет фільму "Довбуш" заснований на реальних історичних подіях початку XVIII століття. Він розгортається навколо повстання опришків проти польської шляхти. Зйомки розпочалися у 2018 році. Для фільмування спеціально побудували або відновили понад 20 локацій, а у наймасштабніших сценах брали участь 500 людей. 28 країн купили права на показ "Довбуша". За чотири тижні показів він став найкасовішим ігровим фільмом 2023 року в українському кінопрокаті. 

"Я акторство вже покинув, але все, що пов'язане з гуцулами, з моїм краєм, з Карпатами і майже святим Довбушем… Я ж пожалкую, якщо не спробую. До того ж, я знав, як Санін підходив до всіх деталей, які були історичні та етнографічні дослідження, які костюми. Я думав, що навіть якщо зможу чимось іншим допомогти, адже я знаю цю мову і діалекти, це вже буде добре", — додав Ростислав Держипільський.

Ростислав Держипільський — театральний режисер, актор, генеральний директор та художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Народний артист України. Під його керівництвом театр набув популярності в Україні, успішно став гастролювати за кордоном. Його постановки "Солодка Даруся" і "Нація" — знакові для українського театрального мистецтва.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Івано-Франківський драмтеатр не припиняв свою роботу, влаштовуючи вистави у підвальних приміщеннях. Колектив театру створив гуманітарний логістичний центр "Рух опору — Рух допомоги" для підтримки переселенців та військових.

Більше новин з "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір