Їх цікавить, чи хтось колись зніме про них кіно, — режисер "Довбуша" Олесь Санін про військових

Олесь Санін. Скриншот: kanaldim.tv

Режисер стрічок "Поводир" (2013) та "Довбуш" (2023) Олесь Санін розповів у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" про те, що зараз найбільше цікавить військових під час зустрічей із кіношниками.

Олесь Санін часто буває у госпіталях, де спілкується з військовими, розповідає їм про кіно та показує "Довбуша". За його словами, українські захисники переживають, чи в майбутньому зніме хтось кіно про них.

"Їм цікаво спілкуватися з кимось, хто не з їхнього світу, не в камуфляжі. Я собі це питання задавав. Думав, що їм цікаво у фільмі, які фрази тощо. Насправді ж їх цікавить сьогодні одне — чи хтось колись зніме про них кіно, чи хтось про них згадає і напише пісню? Чи не дарма вони зараз віддають своє здоров'я і життя за рідну землю? Це мій глибокий висновок і це одна з причин, чому я їжджу. Їжджу, щоб самому не здуріти", — розповів Санін.

Кінорежисер наголошує, що так, як було до повномасштабного вторгнення, вже не буде. Він радить українцям не жити мріями про те, що все повернеться на звичні місця.

Олесь Санін — кінорежисер, актор, оператор, продюсер, музикант та скульптор. Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка (2004). Заслужений артист України (2014). Грає на бандурі, торбані, колісній лірі та продовжує волинську лірницьку традицію. Протягом певного часу виготовляв музичні інструменти. 

У листопаді 2014 року в прокат вийшла стрічка Олеся Саніна "Поводир", основою якої стала історія про розстріляний з'їзд кобзарів у Харкові в 1930-х. Санін став режисером низки документальних фільмів, серед яких — "Переломний момент: Війна за демократію в Україні" (2017). Вона потрапила у лонглист номінантів на премію "Оскар" в категорії "Найкращий документальний фільм". Реліз історичного екшену "Довбуш" Олеся Саніна планувався на травень 2022 року. У зв'язку з повномасштабним російським вторгненням прем'єру стрічки перенесли більш ніж на рік.

Одружений з акторкою Іриною Саніною. Подружжя має чотирьох дітей.

Більше новин з "Точки опори":

Прямий ефір