Про того, хто створює хвилі, про проблеми суспільства та зміну назви свого шоу "20:23" за донат на ЗСУ: Євген Янович в гостях у "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Євген Янович. Фото: kanaldim.tv

У травні 2023 року в українському YouTube з'явилося нове вечірнє шоу "20:23", ведучим якого став актор і сценарист Євген Янович. В гостях у "Тихого вечора з Оленою Кравець" він розповів про роботу над своїм проєктом, про знаменитого хлопця, який створює хвилі на воді в декораціях, про проблеми суспільства та за скільки готовий змінити назву "20:23". 

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

Сонце чи місяць

— Ми розуміємо, що, можливо, ти почуваєшся тут трохи не так затишно, як у себе, але у нас є твоє сонце.

— Дуже красиво, але з ним був прикол. Коли ми вперше знімали "20:23", я вирішив у глядачів поцікавитися, що вони бачать: сонце чи місяць. Сказали, що місяць. Я думаю: "Ну, блін, це ж сонце очевидно". Але, виявляється, коли ти щось зробив, це вже більше тобі не належить. Гості самі для себе вирішують, що це таке. Місяць, значить місяць. 

— Я зрозуміла, що ти — один із небагатьох, якщо не єдиний, хто на українському телебаченні перетворив хейт на енергію. Ти запустив вечірнє шоу з крутими, глибокими і дуже цікавими гостями. Це я так анонсую свій візит до тебе, якщо що. Ти сам ведеш своє шоу, сам його пишеш, сам продюсуєш і сам вигадав ці декорації. 

— Над цим шоу працює величезна команда. Але в дитинстві, коли мені було шість чи сім років, я завжди проводив літо у бабусі. Ненавидів кожне літо, тому що мене не відправляли в дитячий табір, а до бабусі пасти корів. Але пам'ятаю, як ми сиділи з бабусею під липою під час заходу сонця, а вона мені розповідала по хмарах якусь історію-казку. У мене це відклалося в голові і в потрібний момент з'явилося. Тому я одразу уявляв, що декорацією має бути обов'язково сонце. 

Коли ми приїхали на локацію, познайомилися з прекрасним художником-постановником Юрою, який запропонував додати ще й воду.

Знаменитий хлопець, що робить на "20:23" хвилі

— Я знаю, що з водою пов'язана історія… 

— Тут у залі зараз стоїть ця знаменита людина, яка робила хвилі на воді — це Андрюша, мій помічник. У нас підлозі вода, і режисер сказав, що дуже потрібні хвилі. Ми не встигли до зйомок зробити якийсь моторчик, тому Андрій просто робив хвилі в ручному режимі. Через це мені потім писали, що я повернув кріпацтво.

Я вперше в житті взяв помічника. Андрій постійно мені відповідав на сторіс в Instagram, причому дуже іронічно. Писав так пару місяців, поки я не сказав йому, що в мене є небезпечна футбольна передача і запропонував йому за тисячу гривень написати туди рубрику. Напишеш — заплачу тисячу гривень, не напишеш — заплачу тисячу гривень. Він спробував, але нічого нормального не написав. Я йому скинув тисячу гривень і запропонував працювати далі. Так Андрій у 18 років почав писати, придумувати всілякі цікаві речі, допомагає мені зі сценарною частиною "20:23".

Я знаю, що ці іронічні коментарі він писав не тільки мені. Валік Міхієнко його, наприклад, заблокував. Усі інші його блокували, а я взяв на роботу.

— Якщо хтось не знав, то Женя Янович із команди гумористичного шоу "Мамахохотала". Нам здалося, що ваш колектив — це уособлення нашої країни зараз. Там є військові, представники влади, шоу-бізнесу, мами з дітьми, Маслюк. Ти можеш на прикладі вашої команди прикинути, у чому проблема нашого суспільства? 

— Можливо, проблема в тому, що ми завжди шукаємо проблему в суспільстві. Я хотів якось смішно відповісти, але це зараз почнеться розмова на кухні про політичну ситуацію і тому подібне. Мені здається, що ми дуже часто починаємо гризтися між собою, коли нам вважається, що плюс-мінус зовнішній ворог перебуває у контрольованій ситуації. Тоді ми починаємо шукати одне в одному якісь проблеми. Наприклад, хто, як і чому правильно любить Україну. Дуже важливо зараз концентруватися на тому, щоб військові, представники влади, шоу-біз і всі інші працювали над величезною надціллю — перемогою. А далі вже як вийде.

Зміна назву шоу "20:23" за донат на ЗСУ

— Нещодавно запустили ініціативу "Донат-меню", де зірки викладають пропозицію того, що вони можуть зробити за певний донат на ЗСУ. У тебе там лише одна пропозиція — "Я читаю на відео вірші українських класиків і присвячую вам". Ми у "Тихому вечорі" впевнені, що це не все, на що ти здатен. Тому ми поміркували над тим, щоб розширити базу твоїх можливостей і розкрити твій потенціал. Ми запропонуємо певні активності, а ти скажи, скільки це може коштувати. Наприклад, покурити кальян з тобою скільки буде коштувати? З Андрієм Бєдняковим це, до речі, коштує 300 000 гривень.

— 300 000 гривень коштує покурити кальян з Бєдняковим? Жесть! А мундштук хоча б один на двох? Щоб хоча б так доторкнутися до Бєднякова. Курити кальян шкідливо для здоров'я. Я не люблю кальяни… Говорить людина, яка це час від часу робить. Але… за п'ять тисяч гривень.

— А подивитися разом "Бурштинові копи" (комедія 2021 року з  Євгенієм Яновичем у головній ролі, — ред.)?

— Якщо ви молода симпатична дівчина, то я вам доплачу за те, що ви будете дивитися "Бурштинові копи". Вони є і на Netflix, і на YouTube. А зі мною їх подивитися можна, думаю, за 2000 гривень. Якщо покличемо ще Олега Маслюка (актор студії "Мамахохотала" та фільму "Бурштинові копи", — ред.), то буде плюс 300 000 гривень, як і в Бєднякова.

— Йдемо далі по меню — "читаю класиків топлес і присвячую вам"?

— Насправді та пропозиція, яка вже є на сайті, це і включає. Якщо хочете топлес, може бути і топлес.

— "Читаю класиків топлес і разом із Маслюком"?

— Дивіться, ми можемо збудитися і тоді вірш не вийде. У Маслюка такса 300 000 гривень.

— Скільки коштуватиме змінити назву шоу "20:23" на точний час народження людини, яка задонатить?

— Я реально готовий на один випуск змінити назву шоу на точний час вашого народження навіть з ім'ям, паспортними даними і всім, що захочете, за донат на ЗСУ в розмірі 200 000 гривень.

Наприкінці Жені Яновичу запропонували гру "Неприємні запитання від приємного ведучого", де йому випала можливість поставити зіркам такі питання, на які він ніколи б не наважився. Серед зірок — Христина Соловій, Оля Полякова, Дмитро Гордон, Роман Грищук, Сергій Притула, Кирило Буданов, Артем Пивоваров, Олександр Усік. Зірку обирає "колесо фортуни", а перша частина "неприємного" запитання вже є на картках, які Євген Янович і Олена Кравець діставали по черзі.

Гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: учасники проєкту "Леви на джипі" — Валік Міхієнко і Роман Щербан та ведучий, актор і сценарист Євген Янович. Музичний гість — гурт YAGODY.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 41 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 16.09.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір