Про свою моновиставу та відмову сфотографуватися з Джиммі Феллоном: ведучий Андрій Бєдняков у гостях "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Андрій Бєдняков. Фото: kanaldim.tv

У 2023 році ведучий Андрій Бєдняков став ще й театральним актором, коли з власною моновиставою "Кому ти там потрібен" вирушив містами України. Це автобіографічна історія про його шлях до успіху, сумніви, страхи, помилки і перемоги. 

В гостях у "Тихого вечора з Оленою Кравець" Андрій Бєдняков розповів про свою моновиставу, про те, як вів презентацію благодійного фонду першої леді Олени Зеленської у Нью-Йорку, де були присутні Метт Деймон, Гілларі Клінтон, Джиммі Феллон та багато інших відомих людей Америки, а також згадав, як відмовився сфотографуватися зі своїм кумиром.

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

"Кому ти там потрібен"

— Я не можу тебе не спитати… Як тобі шоу, котре ми могли б вести з тобою удвох? 

— Набагато краще, ніж ми могли вести удвох.

— Коли "Тихий вечір" ще планувався і ми не знали, як це виглядатиме, ми ризикували, коли у такі часи робили розважальний світлий проєкт. Перший чоловік, якому я запропонувала бути ведучим, був Андрій. Але не сталося. В тебе сталася інша подія — моновистава. Я пам'ятаю, що це була твоя мрія. З моновиставою "Кому ти там потрібен" ти проїхав вже декілька міст, тож тепер можеш відповісти, кому ти там потрібен?

— На це запитання я собі давно вже відповів. Я хочу, щоб за допомогою цього концерту, цієї моновистави люди собі відповіли на це запитання. Звичайно, в деяких моментах у мене це питання залишається, але воно зустрічається в голові вже набагато рідше, ніж колись. Сам я на це запитання намагаюся відповідати собі постійно. Для мене найголовніше — бачити, що приходять люди. 

— Якого віку приходять?

— Взагалі різного! Приходив якось із мамою семирічний хлопець із Бахмута. Він навіть виходив до мене на сцену, а мама його сиділа у першому ряд. Вони плакали. Я не можу передати це словами, як для мене це важливо. Я з Маріуполя — з окупованого міста, він з Бахмута — так само окупованого. Стоїш на сцені і розумієш, що у цього хлопчика така сама проблема, як і у мене, як і в більшості людей, які приходять. Мені дуже подобається те, що я роблю. 

— Буває таке, що плачеш на сцені?

— Постійно плачу. У мене в кінці є фінальний монолог про Маріуполь і про те, що там сталося — і я постійно там плачу. Ти чуєш емоції людей, які сидять з залі. Ти їх не бачиш, бо там зазвичай темно, але відчуваєш тишу і як хтось плаче, хтось когось обіймає. 

— Яка наступна мрія? 

— Зараз у всіх, думаю, одна мрія. 

— Це зрозуміло, але щось на побутовому рівні. Може пілон? Чи вловити найгарнішу рибу?

— Я хочу бути з родиною, хочу продовжувати кайфувати від своєї роботи. Бо останнім часом я перестав кайфувати від того, що робив. Коли я зробив цю моновиставу, я знов почав. Відбулася переоцінка, деякі програми я переступив, бо мені стало менш цікаво. Хочеться знаходити щось нове. Найкайфовіше — це шукати, а не сидіти у зоні комфорту. Якою б не була популярною програма, які б не були гонорари, хочеться йти далі, навіть якщо там нічого не платять і ти не знаєш, що буде. Це найцікавіше. Мені хочеться продовжувати шукати і щось втілювати в життя. 

— Ти ніби зараз озвучуєш те, що я відчуваю. Коли ти зробив моновиставу, я подумала: "Блін, я ж теж хотіла моновиставу".

— А я хотів вечірнє шоу, але ти зробила перша. 

Карагодін: У неї вже троє дітей.

— Дякую, Юр. Тепер я розумію, навіщо ти тут. Про це, до речі, скажи моїй дружині. Я б хотів і третю, і четверту. Але одна справа — чоловікові про це хотіти, інша — як це складно дружині. Тому я не хочу тиснути на неї і не хочу, щоб інші чоловіки це робили. Це егоїзм.

— Але твої діти приїжджали нещодавно. Твій син Остап вперше свідомо побачив тебе офлайн. Він побачив, що тато не плаский, а об'ємний і що в нього є спина. 

— Так, що тато інший, а не той, що в нього в Америці. Бо я не знаю, хто там до нього приходить і з ним грається. Звичайно, це кайф. Коли вони вже пробули тут три чи п'ять днів, коли він прокидався і посміхався… Ти розумієш, що він тебе впізнає. 

Відмовився від фото з кумиром — Джиммі Феллоном

— Ще в одній справі ти мене переміг. Такі часи і така іронія долі, що ти зараз бачишся з Оленою Зеленською набагато частіше, ніж я. У Нью-Йорку ти вів презентацію її благодійного фонду. Як вона? 

— Вона фантастично виглядає!

— Розкажи про цю подію, бо я бачила, які потужні персони там були. Як Метт Деймон (американський актор, лауреат премій "Оскар" і "Золотий глобус", — ред.) дивився на неї, і вся його увага була спрямована на те, що вона говорить.

— Президент бачив, як він на неї дивився?

— Я про це хотіла тебе запитати! Там також була Гілларі Клінтон (американська політична діячка, перша леді США (1993-2001), дружина Білла Клінтона, — ред.) та багато інших дуже відомих. І ще була якась штука з Джиммі Феллоном (американський комік, актор, ведучий ток-шоу "Вечірнє шоу з Джиммі Феллоном", — ред.), так?

— Джиммі — один з моїх кумирів. Мені подобається, що він робить. Тож коли мені подзвонили і запропонували цю штуку, я спочатку не повірив. Коли сказали, що моїм співведучим буде Джиммі Феллон, я інше вже не чув. Але чим ближче до дати, тим сильніше трусилися колінця. 

Коли я вже вийшов на сцену Метрополітен-опери і минуло кілька секунд, я зрозумів, що це такі самі люди — Метт Деймон, Гілларі Клінтон, міністр оборони, відомі актори й співаки. Все, що ти мав зробити — говорити так, щоб вони відчули і зрозуміли, що відбувається в твоїй країні. 

Коли я залишився сам у готельному номері, я не міг усвідомити: здійснилася ця моя мрія чи ні? Тому що я їм казав: 

"Я про це мріяв завжди — стояти в Метрополітен-опера. Але я все віддав би, щоб не стояти перед вами, щоб ця мрія не здійснилася, щоб у моїй країні не було так, як зараз". 

— То що за історія трапилася з Джиммі Феллоном?

— Я подарував йому вишиванку. Я ще привіз йому настоянки зі Львова і цукерки, але з цим не пропустили. І вишиванку передав йому не я. А я — людина, яка відмовила в фото Джиммі Феллону. До мене підбігла людина і сказала, що Джиммі хоче зі мною сфотографуватися. А я йому: "Вибачте, я не можу, в мене Зеленський зараз виступає в Раді". Він стояв і дивився на мене, мовляв: "Чувак, ти шо? Давай! На тебе чекає Джиммі Феллон". Так ми з ним і не сфотографувалися, але він взяв мою вишиванку. Я дуже хотів, щоб провів у ній якийсь епізод. Навіть писав його помічникам, що було б круто це на День незалежності зробити. На жаль, поки що до мене не дослухалися. Але я достукаюсь.

Про переконування росіян

— Хотіла поговорити з тобою про твою рубрику "Болтаем", у якій ти спілкуєшся з росіянами. Чи було ж таке, що хтось справді змінив свою думку? 

— Зараз у мене вже немає такої цілі. На початку я навіть був таким собі агентом, мені здається. Мене повномасштабна війна застала на Мальдівах, д ми знімали епізод. Перші дві доби ми постійно сиділи в телефонах. Я спілкувався з "ватою" (людини з (пост)радянською непроукраїнською ментальністю, — ред.). Двох чи трьох людей ми змогли направити на бік добра. Ми прям переписувалися години дві, наводили їм приклади. І в кінці "Слава Україні!" — "Героям Слава!". Зараз просто відписав, поставив на місце, зробив скрін, опублікував і заблокував. Ось такий план.

Наприкінці інтерв'ю Андрію Бєднякову та Олені Кравець запропонували уявити, що їхнє спільне шоу таки відбулося і вони опинилися на пресконференції з цього приводу. Ведучим довелося відповідати на питання "журналістів", по черзі промовляючи по одному слову, складаючи таким чином речення.

Гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: ведучий і театральний актор Андрій Бєдняков, кінооглядачка Інна Гордєєва "Чечевиця", морський піхотинець, оборонець Маріуполя і ветеран Гліб Стрижко. Музичні гості — гурт Schmalgauzen.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 38 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 26.08.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір