Усиновлення дитини, Євробачення та 5 років без алкоголю: Тімур Мірошниченко в гостях у "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Тімур Мірошниченко. Фото: kanaldim.tv

У 2023 році український телеведучий Тімур Мірошниченко з дружиною усиновив хлопчика з дитбудинку. Цей процес родина зробила публічним, чим викрила багато підводних каменів цього процесу та допомогла іншим парам наважитися. У студії "Тихого вечора з Оленою Кравець" шоумен розповів про процес усиновлення дитини, про боротьбу зі стресом, про п'ять років без вживання алкоголю та 18 років роботи на Євробаченні.

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

Процес усиновлення дитини

— Ти — батько трьох дітей. У нас з тобою щодо цього 1:1. Чи то пак, 3:3. Іноді батькам доводиться сваритися на малечу. Мені цікаво, як ти це робиш своїм оксамитовим голосом. Бо я не вірю, що в тебе не буває зривів. 

— У всіх бувають, але з дітьми це вкрай рідко. Я не знаю, що має статися, щоб я на них [накричав]. 

— Скільки років дітям?

— П'ять, три з половиною і два. 

— Жінці вітання!

— Так, вона страждає значно більше, тому що я постійно на гастролях та у відрядженнях. Вона більше часу з ними проводить. Я ось повернувся з п'ятиденного відрядження і коли відкрив двері, діти радісно побігли зустрічати мене, а дружина [насуплена, руки в боки]: "Повернувся". 

Я супер спокійна людина. Мене вкрай важко вивести з себе. Але якщо все ж таки це відбувається, то, мабуть, просто гучніше стає. 

— Всі вже в курсі і ти багато про це розповідав (про всиновлення дитини з дитбудинку, — ред.). Ви мої герої, як батьки. Ви з дружиною надали розголосу проблемам, з якими зіштовхуються люди, які мають на меті або зараз проходять процес всиновлення дитини. І система заворушилася, тому що відбувся такий собі публічний аудит. Чи не з'явилися у тебе після цього амбіції очолити цей напрямок — соціальної політики? 

— Це я дружині віддаю. Я її називаю "моя громадська діячка" або порадницею. Вона юристка, тому більше детально і глибоко розбирається в усіх тонкощах. Її знання і шалена природна наполегливість нам допомогли швидко пройти цей процес. Здебільшого це все затягується на рік-два щонайменше. У деяких — на п'ять-шість років. У цьому найбільша біда і найбільший біль. Дорослим не так важко. Нам сказали зібрати ще стос документів — окей, це не подобається, однак все розумієш. Але діти весь цей час чекають на тебе і продовжують жити в тих умовах. Вони можуть бути і не погані, але як не крути, будь-який дитячий будинок — це… не хочеться казати "тюрма", але це суворий графік, за яким ти існуєш. 

— Скільки у вас зайняв процес усиновлення?

— Перший крок ми зробили другого січня 2023 року, в перший робочий день. 22 червня цього ж року відбулося судове засідання, а потім ще місяць, коли рішення набуло законної сили. Тобто сім місяців. 

— Основний тягар проблем вже позаду? Дитина вже з вами? 

— Так, дитина (хлопчик Марсель, — ред.) з нами і прогрес колосальний. Першу його фотографію ми зробили дев'ятого чи десятого червня. Якщо порівняти з тим, що зараз, то це дві абсолютно різні людини — очі, посмішка, емоції. Він вже розуміє, що він — повноцінний член суспільства, що це його брат і сестра, а це — його батьки. 

— Він раніше не усміхався?

— Не усміхався. Навіть коли падав чи вдарявся головою, не видавав жодного звуку. Тепер уже все нормально.

Адаптація всиновленої дитини

— Як малі ставляться до нього?

— Шикарно, тому що ми готували їх до цього значно більше, ніж сім місяців. Півтора року, напевно. Діти чекали малюка значно раніше, їм було важко пояснити, чому так довго він не з'являється у нас. Вони не розуміють бюрократичних процесів і незацікавленості системи. Пам'ятаю, коли ми йшли на перше заняття на курсах усиновлювачів, а це обов'язкова процедура, вони питали: "То ви вже повернетеся з братиком і сестричкою?". Ми казали, що це трішки не так працює, а вони дуже засмутилися. Вони підготували іграшки і взагалі розраховували на двох дітей, але нам не дозволили. 

— Ви хотіли двох? Чому не дозволили?

— Так, ми планували двох. За результатами курсів, які ти десять тижнів відвідуєш, отримуєш висновок від команди психологів. Там чітко прописані параметри — вік, стать, кількість дітей, яких ти можеш всиновити. Ми казали, що хочемо двох. Нам запропонували записатися на додаткову консультацію, де нам пояснять. Зрозуміло, що це ще плюс-мінус місяць. 

— Складається враження, ніби вони зацікавлені в тому, щоб діти лишилися самі.

— На жаль, так і є. Користуючись нагодою, хочу сказати всім представникам цієї системи, щоб вони не розслабляються. Якщо вони думають, що ми завершили весь цей етап і на цьому зупинимося, то ні! Діти вимагають сестричку, щоб усіх було порівно. 

Потрібен час, щоб Марсель повноцінно адаптувався, а ми змогли видихнути від цього процесу. Але якщо система до того часу не зміниться, то нам доведеться наново проходити все. 

5 років без алкоголю

— У тебе сьогодні ювілей, про який ти, напевно, і не здогадуєшся. Минуло п'ять років, як ти не п'єш. Тому, будь ласка, дитяче шампанське — у студію! Розкажи тепер, як ти справляєшся зі стресом.

— У мене є вміння всюди бачити прекрасне. Навіть у найтемнішій кімнаті я все одно знайду щось прекрасне. Сонце встало зранку —  супер, не видно сонця —  шкода, звісно, але нічого, за хмарами воно все одно є. Діти прибігли і обійняли —  клас, дружина поцілувала — супер, машина завелася —  клас. Все, що завгодно. 

18 років Євробачення

— Така здібність дуже терапевтична, тому я розумію. Також минуло 18 років, як ти коментуєш Євробачення. Ти — не тільки обличчя конкурсу, але ще й жорсткий диск, бо пам'ятаєш усе. Я ненавиджу такі запитання, але ми вже хильнули шампанського, тож чи можеш згадати якусь історію з Євробачення, яка тобі особливо запам'яталася? 

— Рано чи пізно, скоріше пізно, я обов'язково напишу мемуари, де про все це буде розказано. Я у них підгледів і використовую у своїй роботі те, що вони продумують кожну секунду, кожен поворот, умовно кажучи. У кожній ситуації є бекап — страховка. У кожного бекапа є свій бекап. В принципі, на Євробаченні не так піти майже не може. У 2017 році, коли Євробачення відбувалося в Києві, прораховували, скільки займе часу забрати мене з МВЦ і відвезти в бункер в телецентрі, щоб я там вийшов в прямий ефір і сказав, що щось пішло не так, але результати Євробачення все одно готові. Вони порахували, що в супроводі поліції можна доїхати за сім хвилин. За легендою, вони мали екстрено забрати мене і Йона Ола Санду — тодішнього виконавчого директора Євробачення — відвезти нас на студію. Слава Богу, не знадобилось, але продумують навіть такі речі.

Команда "Тихого вечора" підготувала для Тімура Мірошниченка гру "Життя неприємних людей". Гість програми разом із Оленою Кравець по черзі витягали картки і або виконували те, що там написано, або вислуховували поганий коментар про себе.

Гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: телеведучий і шоумен Тімур Мірошниченко та українська співачка, бандуристка KRUTЬ, яка також підготувала надзвичайно ніжну композицію. Ще на вас чекає "чуттєва" українська мова від Олександри Заріцької з гурту KAZKA у рубриці "Філіжанка звуку". 

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 40 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 09.09.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір