Інвестиції у військові облігації: фінансова експертка пояснила, як це працює

Юлія Баткалова. Скриншот: kanaldim.tv

Військові облігації — це інструмент доступний громадянам, бізнесу та іноземним інвесторам. Кошти від облігацій, залучені в державний бюджет, використовуються на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану — соціальні та оборонні. Втім, військові облігації можуть стати ще й вигідним інвестиційним інструментом, вважає фінансова експертка "Ранку Вдома" Юлія Баткалова.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Як українці можуть підтримати свою країну пілд час війни?

— Поки триває війна в Україні, ми мусимо обов'язково допомагати. Кожен допомагає, як може. Хтось донатить благодійним фондам, хтось допомагає своїм у війську. Зокрема, купує необхідні речі рідним, друзям та колегам.

Якщо людина не має можливості регулярно донатити, але хоче допомогти своїй країні, то можна звернути увагу на військові облігації. Це той варіант допомоги державі та військовим, який нам згодом повертається.

Якщо людина не має можливості просто донатити, то вона може позичити гроші державі на якийсь час — купити облігації. Можемо розглядати варіант інвестицій на пів року, на рік, на півтора року.

Тобто ми цю суму даємо державі, і згодом нам ці кошти, плюс відсоток, повертають.

Яку прибутковість дають військові облігації? Як їх купити?

— Можна купувати облігації в застосунку "Дія".  Через різні банківські установи. Наприклад, через "Монобанк". Буквально два кліки й ви власник військових облігацій. Всі договори є в онлайні, не потрібно нікуди ходити. До речі, дуже пишаюсь нашою країною, тому що навіть зараз ми можемо робити все віддалено.

Щодо відсотків на залишок, то все залежить від валюти, адже військові облігації випускають не тільки в національній валюті. Пам'ятаймо, що збереження та інвестиції краще робити в іноземній валюті, бо вона фіксована. Якщо гривня буде знецінюватися, то заощадження або інвестицій в іноземній валюті допоможуть зберегти наш капітал. 

Якщо казати про прибутковість облігацій придбаних за американські долари, то вона складатиме від до 2 до 4%. Також треба враховувати термін, на який ви купуєте облігації.  Тобто чим менший термін, тим менший відсоток і навпаки.

Можливо, людина хоче залишати гроші в національній валюті. Це теж можна зробити через військові облігації. В середньому 16-17% річних у гривні можна заробити на облігаціях. 

Якими ще можна підтримати економіку України?

— Зараз вкрай важливо сплачувати податки. Навіть якщо ви живете за кордоном, але залишаєтеся резидентом України, сплачуйте податки до державного бюджету.

Не важливо, чи ви найманий працівник, чи ФОП будь-якої групи, чи юридична особа. Дуже важливо зараз сплачувати податки, бо це дійсно допомагає державі. Тим паче зараз наша економіка працює на максимальних потужностях.

З початку повномасштабного вторгнення нам дозволили не сплачувати частину податків, але це не означає, що їх взагалі не потрібно платити. 

Я вважаю, що платити треба. Якщо ти працюєш та заробляєш, то будь ласка, плати податки. Тим паче там не космічні суми. Коли мені кажуть, що це багато, то я раджу поцікавитися які податки платять, наприклад, в Америці. Там класичний податок — це 40-60% від прибутку.

Тож у нас дійсно не дуже високі податки. Їх треба сплачувати, адже ці гроші допомагають нашій країні.

Також цікаво:

Прямий ефір