Платіжна картка чи готівка: інвесторка Юлія Баткалова пояснила, чим краще користуватися за кордоном

Юлия Баткалова. Скриншот: kanaldim.tv

Чи безпечно користуватися платіжними картками українських банків за кордоном? Чи вигідно це? Які  ліміти на зняття готівки та розрахунок карткою за кордоном встановлюють українські банки та чим корисні посередники, дізнавайтеся у "Ранку Вдома" від фінансової консультантки, інвесторки Юлії Баткалової. 

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський. 

— Чи можна за кордоном користуватися українськими банківськими картками? Зокрема, зарплатними, соціальними та кредитними. 

— Інколи за кордоном зручніше користуватися готівкою, бо можуть бути менші комісії. Втім, є ліміт на вивіз готівки за кордон. Тож, якщо українцю треба виїхати за кордон на постійне місце проживання, або на тривалий термін, то краще покласти гроші на рахунок в банку. Адже досі існує ліміт, який дозволяє вивезти максимум 10 000 доларів, або євро, готівкою на одну людину. Якщо людина перевозить за кордон свою родину, то їй треба більша сума. Тож якраз тут нам допомагають банківські картки. Якщо це міжнародні платіжні системи — Visa або MasterCard, то немає значення чи це кредитка, чи власні кошти, такою карткою можна спокійно користуватися за кордоном. Я б радила використовувати й готівку, і картки. До речі, не всюди у Європі можна розрахуватися карткою. У цьому плані Україна випередила деякі країни. У нас добре розвинена інфраструктура банківських розрахунків, терміналів, працює переказ з картки на карту.

— Розкажи, будь ласка, чи є ліміти на зняття готівки, чи розрахунку карткою за кордоном для українців? 

— Якщо це картки, які емітовані українськими банками, то ліміт складає 50 000 гривень на місяць. Йдеться про зняття готівки за кордоном. Втім, відразу 50 000 гривень ми зняти не можемо. Можна щотижня знімати максимум 12 500 гривень. , З оплатою, яку ви здійснюєте цією карткою, простіше, лімітів немає. Єдиний нюанс —  це конвертація. 

— Чи є ще якісь можливості переказати гроші з України за кордон? 

— Так, ми можемо переказувати гроші з українських карток на валютні закордонні рахунки. Наприклад, навіть коли ми відкриваємо рахунок у європейській фінансовій установі. Це схема, схожа на інвестування через посередників. Наприклад, ми можемо відкрити рахунок на Wise і переказати туди 100 000 гривень з української валютної картки. Це еквівалент на місяць в одному банку. Далі з рахунку на Wise  ми можемо інвестувати, або купувати те, що нам потрібно. До речі, у Європі можна отримати фізичну пластикову картку Wise та користуватися нею без обмежень, які поширюються на українські картки. 

— Яка комісія за користування українською карткою за кордоном? 

— У кожному банку свої комісії. Все залежить від тарифу платіжної картки. Завжди є комісія за зняття, плюс комісія за конвертацію. Якщо ми говоримо про дебетні картки — зарплата та соціальні виплати, це одна справа. Інша історія — з кредитними картками. Як правило, якщо ми знімаємо з кредитки гроші за кордоном, то комісія буде більшою. Навіть комісія за конвертацію на зарплатній картці становить 1%, а за кредитну може бути 2-3%. 

— Як безпечно користуватися карткою, перебуваючи за кордоном? 

— Перший момент — індивідуальні ліміти через банківський застосунок. Другий — грамотно розподілити гроші. Варто тривати головну суму на поточному рахунку. Поточний рахунок дає доступ до грошей у будь-який момент, немає обмежень. Це безпечно та зручно. Там навіть немає пластика. Тобто доступ до поточного рахунку є тільки у власника через банківський застосунок. 

Також цікаво:

Медіа-партнери
Прямий ефір