Триматися завжди неможливо, — Олена Кравець про психологічну підтримку і ментальне здоров’я

Олена Кравець. Фото: kanaldіm.tv

У новому випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" на каналі "Дім" ведуча зворушливо розповіла про відчуття цьогорічної весни і психологічну втому, та попросила українців  піклуватися про своє ментальне здоров'я.

"Навесні вечори особливі. Взагалі для багатьох із нас весна з її першим сонцем, теплом, ароматом у повітрі, довшим світловим днем — це така собі реінкарнація життя. І ми щороку чекаємо цих весняних днів, адже все наче стає легшим — і одяг, і хода і думки. І ось цей стан, коли радієш переведенню часу на годину вперед, і коли так хочеться помити вікна. І все ніби як завжди, і все знайоме, і все надихає, аж тут раптом: "Увага! Повітряна тривога, пройдіть в укриття"…  Ця наша весна є в нас виключно завдяки силам оборони, але навіть тут, в тилу, ця весна, як і наша психіка сьогодні, затьмарена війною і ментальною втомою", — зауважила  Олена Кравець. 

Ведуча наголосила, що у студії "Тихого вечора" вже неодноразово йшлося про моральний стан та психологічні гойдалки. Олена Кравець зауважила, що зараз це питання обговорюється на всіх рівнях, зокрема згадала Всеукраїнську програму ментального здоров’я "Ти як?", ініційовану Оленою Зеленською. Мета цієї програми зробити піклування про власне здоров’я звичним для українців. Олена Кравець відзначила, що також є інші проєкти, спрямовані на психологічну підтримку.

Ресурси з психологічної підтримки та ментального здоров’я

 • Ти як? — Всеукраїнська програма ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської.
 • Дія — як отримати психологічну допомогу в умовах війни.
 • Поруч — проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) із психологічної підтримки для підлітків, вчителів та батьків.
 • Розкажи мені — інтернет-платформа психологічної допомоги українцям.
 • Krisenchat Ukrainian — кризова психологічна підтримка українців в Україні та за кордоном через чат.
 • ОбійМи — центр психологічної підтримки від психологів-волонтерів для допомоги людям, що зазнали стресу внаслідок воєнних дій та переселення (потрібно заповнити анкету).
 • UA Mental Help — благодійний фонд психічного здоров’я (потрібно заповнити анкету онлайн).
 • МАЙНДІ — психологічна допомога постраждалим від війни.
 • Мій телефонний друг — Всеукраїнський проєкт дружньої підтримки людей, що опинилися на самоті.
 • Психологічна допомога українцям під час війни — психотерапевти-практики  надають безкоштовну допомогу українцям, які постраждали внаслідок війни. Щоб отримати допомогу, потрібно додатися в групу в Telegram, написати "Потрібна консультація".
 • Відкриті двері — центр психологічного консультування і травмотерапії в Telegram.
 • Підтримка онлайн — психологічна допомога українцям, які постраждали внаслідок війни (потрібно заповнити форму зворотного зв’язку).
 • УкрЄдність — волонтерська ініціатива психологів для надання психологічної допомоги українцям, що постраждали від війни.
 • MH4U (Mental Health For Ukraine) — ресурс про психічне здоров’я, зокрема під час війни.
 • BetterMe: Mental Health — один із найбільш популярних мобільних застосунків для медитації. Після повномасштабного вторгнення команда зробила його безкоштовним для українців. У застосунку ви знайдете дихальні практики, медитації, афірмації та курси для підтримки ментального здоров’я. Завантажити додаток можна у Google Play та AppStore.

Нагадаємо, гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: знаковий кулінар України Євген Клопотенко, дівчата з жіночого футбольного клубу "Маріуполь". Музична гостя — Lida Lee. Також ви дізнаєтеся більше про книги від Вадима Кириленка у рубриці "Гоголь Наш".

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" стартував на каналі "Дім" у грудні 2022 року. Це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проєкт завоював серця українців. Випуски програми (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримали понад 29 мільйонів переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім".

*Прим. Дані станом на 08.04.23. Під переглядами маються на увазі всі перегляди контенту під брендом "Тихий вечір з Оленою Кравець" на всіх діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, ТіkТоk).

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір