Міністр освіти і науки Оксен Лісовий звернувся до шкіл, де досі викладають російською

Оксен Лісовий. Фото: kanaldim.tv

Гостем "Тихого вечора з Оленою Кравець" став міністр освіти і науки Оксен Лісовий. Під час розмови з ним ведуча повідомила, що за результатами її опитувань, в Україні ще є школи, де викладають і проводять окремі уроки російською мовою. Олена Кравець запитала в міністра, чи знає він про цей факт і що порадить з цим робити.

"Це суперечить законодавству. Рекомендую не бути лояльними до такого. Звертайтеся до управління освіти, міського департаменту освіти чи обласного, мовного омбудсмена", — одразу сказав Оксен Лісовий.

Міністр додав, що успіх України — в Європейському Союзі, а наше майбутнє — європейське майбутнє, а не у складі нового СРСР.

"У нас немає перспективи в якихось пострадянських реінкарнаціях чи якійсь союзній державі, де домінує російська мова. Ми зараз воюємо за систему цінностей, яка кардинально відрізняється від системи цінностей Російської імперії. Нам точно не по дорозі з "русскім міром". Для чого ми тоді готуємо дітей використанню російської мови?", — каже він.

Повна версія інтерв'ю: Мені на фронті було легше, ніж тут, — міністр освіти і науки Оксен Лісовий в гостях у "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Нагадаємо, гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: міністр освіти і науки Оксен Лісовий, голова Центру громадянських свобод та лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук та артист, вчитель-блогер англійської мови TUMAZAR. Музична гостя — Марія Квітка.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 38 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 26.08.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір