Про уроки англійської в TikTok та аудиторію 50+: музикант і вчитель-блогер TUMAZAR в гостях у "Тихого вечора з Оленою Кравець"

TUMAZAR. Фото: kanaldim.tv

TUMAZAR — український музикант, справжнє ім'я якого Назар Туманік. Однак спершу популярність він отримав як вчитель англійської мови, який ділився своїми викладацькими лайфхаками у TikTok. У гостях програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" артист розповів про свою аудиторію 50+, викладання в TikTok та звуки в англійській мові, які найскладніше вимовляти.

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

— Як тобі кавер нашого гурту Soulike на твою пісню In The Dark?

— Я в шоці. Я ще жодного каверу на цю пісню не чув, хіба що у китайському TikTok. 

— А є китайський TikTok?

— Так, це взагалі окремий додаток, я там теж веду сторінку і маю вже 185 000 підписників. Тож ви і китайського блогера частково запросили. 

— Ми звикли звертатися до вчителів по-батькові. Як звуть вашого батька?

— Андрій. Я Назар Андрійович. 

— TUMAZAR Андрійович, ні?

— Звучить дуже еклектично. Чому ні?

— У вас дуже класні уроки, неординарні. Це ваш авторський метод? Як він виник?

— У мене немає якогось авторського методу чи секретної кнопки, на яку можна натиснути — і ти вивчив англійську мову. Це важко. Треба багато працювати і багато креативити. 

— А в TikTok у вас є справжні учні?

— Вони з TikTok переходять до мене на курс. 

— Скільки він триває?

— Три тижні. Він розділений на блоки. Щоб розробити такий курс я витрачаю приблизно чотири місяці. Я зараз записую курс на 150 тіктоків, а один тікток знімаю цілий день. Потім це все треба монтувати. Він (курс, — ред.) суперінтенсивний, я даю дуже багато знань, вправ. Людьм вже залишається просто все виконувати. 

— Щоб перевірити, чи є людина справжнім українцем, треба сказати, наприклад, "паляниця". Чи є таке випробування для англійців? 

— В англійській мові є дуже важкі звуки. Наприклад, у слові murderer ("вбивця", — ред.). Мені дуже важко його вимовляти, лише у зв'язному мовленні воно якось може непомітно проскочити. Перед тим, як починати вправи на акцент, треба виконати якусь зарядку, щоб усі м'язи правильно запрацювали. Ведучі, напевно теж, щось таке роблять.

— А, так-так, звісно. Ага, робимо кожного вечора. Дорослі вчастья у вас?

— Мене, до речі, мало хто з дітей знає, зазвичай — дорослі. Моя аудиторія — від 25 до 60 років. Для мене це було шоком. Коли дивився аудиторію переглядів мого кліпу In The Dark, думав: "О, молодь там мене підтримує напевно". 0,3% — це були діти, а 33% — люди 50+. Ну, супер, клас, мені так теж подобається.

"Тихий вечір з Оленою Кравець" підготував для TUMAZAR гру "Хелов, май френд", де ведучій та гостю потрібно було перекладати слова та фрази з української на англійську. Наприклад, "Баба з возу — кобилі легше" або "як у Бога за пазухою".

Гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: міністр освіти і науки Оксен Лісовий, голова Центру громадянських свобод та лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук та артист, вчитель-блогер англійської мови TUMAZAR. Музична гостя — Марія Квітка.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 38 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 26.08.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір