Популярність у TikTok, допомога ЗСУ та лірика у першому альбомі: гурт ba.latskii в #Муз_Обороні

ba.latskii — український інді-поп гурт, до складу якого входять Юрій Балацький та Роман Краснобай. Дебютні пісні гурту мають понад мільйон переглядів та десятки каверів. Після початку повномасштабного вторгнення музиканти дали свій перший сольний концерт, на якому збирали кошти на допомогу ЗСУ, та презентували дебютний альбом "Ти". Про творчість під час війни, популярність завдяки TikTok та прагнення учасники ba.latskii розповіли в #Муз_Обороні.

Роман Краснобай — з Харкова, Юрі Балацький — з Вишневого. Вони грають разом 12 років. У 2014 році виник гурт "Мина Карті". Тоді хлопці вчилися грати та співати, а ще шукали свій стиль. Знайшли себе в інді-поп. Тоді ж і назвалися ba.latskii. Назва — частинки прізвищ двох учасників, які і є ядром колективу. "Ба" — частина прізвища Романа та "лацький" — Юрія.  

Історія колективу почалася з пісні "Потяг" у 2021 році. За два роки колектив випустив 6 синглів, а в серпні 2023 року презентував дебютний альбом.

24 лютого 2022 року Юрій Балацький забрав дружину та тримісячного сина на захід України. Роман Краснобай залишився з родиною на Київщині. Дружина Балацького з дитиною виїхали за кордон, а сам виконавець повернувся до бабусі у Вінницьку область.  

"Відправив сім'ю у Варшаву до батьків. Сам поїхав в Хмільник до бабусі. Зателефонував Роману та запросив до себе. Він приїхав і ми вирішили збирати усю групу", — зізнався Юрій Балацький.

Перший після початку повномасштабного вторгнення виступ відбувся в Octo Tower 24 липня 2022 року — на день народження Юрія Балацького. Хлопці не думали, що на виступ прийде так багато людей, і зробили вхід вільним. Втім, фани задонатили чималу суму на ЗСУ.

Пісня "Не побачу" присвячена другу Романа та Юрія, загиблому під час контрнаступу. Це реальна історія про безстрашного воїна та готовність попри всі ризики, поїхати на фронт заради кращого майбутнього, своєї коханої, сімʼї та друзів.

"Він був військовим. Спочатку він був у теробороні, потім його залучили до контрнаступу, в Ізюм. Він загинув на початку вересня. Пісня "Не побачу" присвячена йому", — зізнався Роман Краснобай.

Під час повномасштабної війни колектив випустили перший альбом "Ти". Там зібрані історії про те, як музиканти відчувають цей світ. Про знайомі всім емоції та відчуття: зраду, самотність, втрати, щире кохання та прийняття себе. Учасники ba.latskii зізнаються, що не намагалися зробити альбом навмисно концептуальним чи розкрити в ньому якийсь один чіткий меседж.

Пісню "Тремтиш" написали восени 2022 року. Це лірика від Юрія Балацького. 

"Пісня про те, як люди грають в якісь психологічні ігри. Якщо ти не граєш в них, то залишишся сам", — пояснив Юрій Балацький.

Трек "Ти так мало говориш" написаний спонтанно. Пісню випустили у 2021 році. Популярним трек став завдяки соцмережам.

"Вона стала відомою завдяки користувачці TikTok, яка зробила відео під цю пісню. В неї було багато підписників. Напевне вони почали перехоплювати трек", — Роман Краснобай.

Більшість пісень ba.latskii написані про кохання на відстані. Це те, що відгукується у мільйонів людей. Пісня "Ти сонце я сніг", яка вийшла в вересні 2022 року, не стала виключенням. Її запис тривав найдовше, адже музиканти підбирали формат та звучання

"Вона для нас не звична. Це історія про стосунки на відстані. На той час я не міг писати про інше та по-іншому. Дуже тяжко було на душі, тож все виливалося в ці тексти", — резюмував Юрій Балацький.

Гурт ba.latskii продовжує працювати та допомагати ЗСУ. Прагнуть перемоги України та возз'єднання усіх українських родин.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір