Про авторку пісні "руZZкій солдате", невипущений перший альбом та благодійні концерти: артистка Олена Усенко у #Муз_Обороні

Олена Усенко — співачка, артистка, авторка пісень. Розпочала свій музичний шлях в 14 років, представляючи Україну на дитячому Євробаченні. З початком повномасштабного вторгнення артистка почала активно брати участь у благодійних концертах. Наразі 17-річна співачка продовжує писати авторські пісні та виконувати народні. Про підтримку батьків та артистів, виступ на Євробаченні та благодійність Олена Усенко розповіла в #Муз_Обороні.

Професійно займатися музикою Олена Усенко почала з 10 років. Потім пробувала свої сили у дитячому "Голосі". Жоден з суддів не повернувся до дівчинки. Втім, гурт "Время и Стекло" запросив її виступити на одній сцені в Палаці спорту.

"Коли ми всі разом стояли на цій величезній сцені, то я зрозуміла, що хочу бути артисткою. На той момент мені було 12 років. Потім було багато виступів на різних майданчиках, конкурси, фестивалі міжнародного рівня. Я максимально прокачувала свої вміння", — пригадує артистка.

Потім було дитяче Євробачення. Під час першого національного відбору Олена Усенко посіла друге місце. У 2021 році таки перемогла та поїхала представляти Україну. На конкурсі посіла 6 місце.

Після цього була підготовка до запису першого альбому. Утім, ці плани обірвалися через повномасштабне вторгнення Росії.

"У ніч проти 24 лютого взагалі не могла заснути. О четвертій ранку пролунав перший вибух. Ми з батьками вирушили заправити авто, купити продуктів. Потім вже дивилися звернення президента. Ми вирішили залишитися в Білій Церкві. 25 лютого о шостій ранку був дуже гучний вибух, після якого ми передумали. Поїхали на західну Україну", — зізнається співачка.

В евакуації сім'я була недовго. Олена переконала батьків повернутися в рідне місто. Вона хотіла займатися творчістю вдома. Якраз у той час співачці запропонували виступити перед військовими в госпіталі.

Потім почалися інші благодійні концерти. Зокрема, у Польщі, де виступали учасники Євробачення від України. На одному з концертів вдалося зібрати чималу суму для військових, на іншому — для дитячих будинків України.

Пісня "Світанок прийде" частково була написана до повномасштабного вторгнення. Куплети — під час війни. Цими словами артистка хотіла підтримати українців і нагадати, про світле майбутнє.

Пісня "руZZкій солдате" — це ставлення українців до окупантів. Текст написала криворізька волонтерка Міра Ліса.

"Вона подарувала мені слова. Потім з'явилася музика. Ця пісня потрібна для того, щоб надихнути українців. Допомагати рухати нашу історію вперед", — резюмує Олена Усенко.

Українцям, яких обставини розкидали по всьому світу, та тим, хто залишився вдома, Олена Усенко бажає віри у перемогу.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір