Боротьба з домашнім насильством, перехід на українську, музика та подкасти: інфлюенсерка та співачка Diana Gloster у #Муз_Обороні

Diana Gloster — українська співачка, авторка пісень, топова інфлюенсерка в Instagram та YouTube, акторка. Рік до початку повномасштабної війни був дуже продуктивним у творчості артистки. Вона дебютувала в дубляжі анімації та випустила перший альбом. Після 24 лютого 2022 року співачка почала власний проєкт — подкаст Gloster Fm. Наразі Діана Глостер продовжує писати пісні, тепер вже українською, та бере участь у благодійних виступах. Про служіння через творчість, сімейну драму та реалізацію у професії Діана Глостер відверто розповіла у #Муз_Обороні.

Діана Глостер закінчила початкову школу у Луганську. Старшу — у Києві. Професійно займалася бальними та латиноамериканськими танцями, грою на фортепіано та вокалом. У 2009 році вступила до КНУ ім. Тараса Шевченка на юридичний факультет. 2012 року перевелася на заочну форму навчання та вступила до коледжу CATS у Кентербері. Має диплом Лондонського університету музики.

"Зараз я відчуваю, що на правильному шляху. Через свою професію можу служити людям. Сьогодні — це й можливість служити військовим", — розповідає співачка.

У 2015 році Діана Глостер підписали контракт з продюсерами з Німеччини. У 2016 році співачка побувала на червоній доріжці "Ґреммі". Тоді ж, через сімейну драму, думала припинити займатися музикою.

"Я думала, що треба забути свою мрію і просто заробляти гроші. На жаль, в моїй сім'ї панувало психологічне насилля з боку батька. Це дуже страшно, тому що фізичне насилля видно. Психологічного насилля, на жаль, не видно. Дуже часто люди не розуміють, що це приниження та страх, тотальний контроль. Мама наважилася розлучитися, коли мені виповнилося 23 роки. У неї п'ятеро доньок було, батько хотів забрати у неї все: дітей, гроші, житло. Навіть викрав наймолодшу сестру і вивіз її за кордон. Це було у 2017 році. Тоді я вперше наважилась сказати про це публічно. Завдяки розголосу вдалося хоч якось стримати цю ситуацію та повернути додому найменшу сестру", — зізнається артистка.

Діана Глостер почала цікавитися темою сімейного насилля в Україні та говорити про проблему публічно. У листопаді 2019 року вийшов її перший трек, присвячений жертвам домашнього насилля.

Кліп до пісні "Нас нет" був присвячений всесвітній акції "16 днів проти дії домашнього насильства". Авторська робота Діани Глостер отримала широку підтримку в українських медіа. медіа в Україні.

"Пісня "Нас нет" була соціальним проєктом. Я її написала її своєму батьку. Хотіла сказати, що нас — як батька та доньки — не існує", — пояснює співачка.

Згодом Діана Глостер дебютувала в кіно. У фільмі "Київський торт" вона зіграла головну роль. Потім були серіали та одна з головних ролей у повнометражному фільмі "Мій дідусь — Дід Мороз". Її пісня "Сніг" стала офіційним саундтреком до цього фільму.

"Я мріяла бути актрисою, тим паче мала до цього хист. В мене мама акторка. Я з дитинства була з нею на репетиціях. Через це, в тому числі я достатньо впевнено почувалася на знімальному майданчику", — каже артистка.

Згодом збулася ще одна дитяча мрія Діани — озвучувати мультфільми. Її голосом говорить вовчиця у мультфільмі "Співай-2".

До повномасштабної війни Діана Глостер спілкувалася у побуті російською. Після 24 лютого перейшла на українську і назвала це "власним кордоном з ворогом". 

"Я не хотіла мати нічого спільного з росіянами. Тож перехід на українську став моїм кордоном з ворогом. Сьогодні я розмовляю українською, навіть зі своїм коханим. Для нас це, повірте, щось неймовірне. Бо він теж з російськомовної родини. Російські слова лізуть, коли я злюся чи сварюся з кимось. Я б хотіла, щоб мої діти розмовляли українською", — пояснила Діана.

Трек "Не питай" — це пісня про те, що відчуває людина, яка вимушено знаходиться далеко від дому. Це була перша пісня, яку Діана Глостер написала, коли евакуювалася за кордон.

"Це був початок повномасштабного вторгнення. Евакуація. Ці жахливі відчуття, коли тебе постійно питають, коли ти вже поїдеш додому. Ти почуваєшся там, як за ґратами. Людям здається, що виїхати за кордон — це класно. Я там почувалася жахливіше, ніж тут, під ракетами. Тому що тут ти розумієш, що відбувається. За кордоном ти себе накручуєш, ти чужий і дуже хочеш додому", — зізнається співачка.

Нині Діана Глостер прагне підтримувати жінок своєю творчістю. У цьому їй допомагає й участь у проєкті "30+" на YouTube-каналі RAMINA, де жінки "руйнують стереотипи".

Пісня "Я у себе" — це історія про те, що для успіху жінці ніхто не потрібен. Важливо бути у згоді, розумінні та любові зі своїм внутрішнім "Я", відчувати та чути себе.

"Цього дійсно достатньо. Опора життя не у чоловіках чи друзях, у роботі чи якихось зовнішніх факторах, а виключно у собі. Я б хотіла, щоб кожна жінка, кожна дівчина, слухаючи цю пісню, відчула і повірила, що немає нічого неможливого, поки вона у себе є", — коментує Діана Глостер.

Діана Глостер бажає українцям бути милосердними, навчитися дбати про себе та своїх близьких та допомагати армії, заради світлого майбутнього України.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Медіа-партнери
Прямий ефір