Павло Зібров разом з Kolaba випустили новий "Хрещатик": інтерв'ю з артистами

Павло Зібров та Kolaba. Скриншот: kanaldim.tv

Пісню "Хрещатик" на слова Юрія Рибчинського народний артист України Павло Зібров вперше заспівав в 1994 році. Вона швидко стала візитівкою естрадного співака. Через три десятиліття нове дихання хітові дав український проєкт Kolaba. Пісня отримала нове звучання, а в новому відео показаний Хрещатик з салону нового кабріолета. Про кліп, колаборацію та нове звучання легендарних українських пісень говоримо у "Ранку Вдома" з народним артистом України Павлом Зібровим та гуртом Kolaba.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Нагадайте історію створення легендарної пісні "Хрещатик".

Зібров:  Їй виповнилося 30 років. Автор Юрій Рибчинський — прекрасний поет пісняр, Герой України, мій кум. Коли я замовляв йому пісню про Київ, то навіть не думав, що він напише ті рядки, які я мріяв виконувати. Настільки влучно та точно він описав Київ, його жителів та саму атмосферу міста. Я сидів поряд, музику пробував писати на поламаному піаніно. За 20 хвилин з'явилася мелодія. Мені дуже хотілося творити поряд з Рибчинським, ніщо мені не заважало. Він мені сказав тоді: "Паша, ця пісня буде вічна!". Я не повірив, але вже 30 років живе ця пісня, усі асоціюють її з Павлом Зібровим. Всюди де є українці, лунає пісня "Хрещатик".

  Навіщо, на вашу думку, робити апгрейд і без того відомої пісні?

Зібров: Змінюється мода. Тоді, коли ми писали, в моді був кльош. Зараз інші звуки, інша мелодія, ритм життя, інша молодь. Тому я відчував нутром, що потрібно робити нову версію. У мене кілька версій було, вони не дуже відрізнялися від тої класичної. Коли я побачив хлопців, я відчув, що хлопці будуть мені телефонувати. Вони зі старих пісень — шлягерів, роблять сучасну цукерочку. Вони таки мені подзвонили.

 Якій аудиторії зайде новий трек "Хрещатик"?

Зібров: Доросла публіка сприйме все, що Павло Зібров співає. Бо вона зі мною виросла. У молоді інші смаки. Тому стару пісню на новий лад з вуст молодої команди вони з задоволенням послухають, тому що вона вже на слуху. Тільки треба нову ритміку дати.

Ви як думаєте, хлопці?

Kolaba: Ми робили так, щоб нова версія сподобалася усім. Аудиторії Павла Зіброва та нашій. Ми старалися зробити так, щоб у нас підходили й молоді аудиторії. Максимально сучасно. Ми не переслідували цілі переплюнути "Хрещатик", бо це неможливо. Наша ціль — показати молоді культурну спадщину України. Зокрема, це пісні, які з'явились на початку незалежної України. Ми показали це молоді, яка активно поширює це у соцмережах.

— Хлопці, чому ви вибрали саме цю пісню?

Kolaba: Хрещатик — це ж душа Києва, центр України. Легендарні автори та пісня.

Розкажіть про вдалі колаборації з музичними метрами України?

Kolaba: Павло Зібров, Іво Бобул, Оксана Білозір. Наприклад, в Іво Бобулом ми записали три пісні.

Зібров: У нас після "Хрещатика" ще буде одна робота. Пісня, яку я теж написав з Юрієм Рибчинським.

Які відгуки на пісню "Хрещатик"?

Kolaba: Вона потрапила у тренди YouTube. Вже є понад 120 000 переглядів. До речі, у новому кліпі на "Хрещатик" Павло Зібров теж їздив Києвом на кабріолеті. Ми показали сучасний Хрещатик на сучасному кабріолеті, у якому сидить Павло Зібров. Дуже круто було, тому що ми бачили реальні емоції людей. Люди відкривали вікна, кликали Павла Зіброва. Кияни просили фотографуватися. До речі, реакції людей є в кліпі.

Зібров: Ми коли знімали, то нам там Усик махав, монашки їхали повз, теж махали руками. Було цікаво знімати. Чекали тільки мера Києва, але він не вийшов. Загалом було класно, але трохи холодно.

  Хлопці, з ким ви ще плануєте співпрацювати?

Kolaba: Наш проєкт виник у квітні 2022 року. Ми прагнули підтримати ЗСУ. Ще одна наша ціль — розвиток та популяризація української музики. Ми осучаснюємо нашу культурну спадщину та показуємо молодій аудиторії. Зараз ми працюємо ще й з міжнародними артистами. Ми хочемо рекламувати   українську музику на світовій арені. Ще не можемо це афішувати, бо все в процесі. Крім того, що ми зробили ці роботи, ми познайомились дуже крутим. Тепер дружимо з Павлом Зібровим, Іво Бобулом та Оксаною Білозір. До речі, буде колаборація з Аллою Кудлай. По-новому запишемо пісню "Красива жінка не заміжня".

Ще цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір