Легко і цікаво про історію України: про особливості та курйози проєкту "Хто ми є" говоримо зі сценаристом Артемом Сагітовим та істориком Олександром Воронюком

Артем Сагітов. Скриншот: kanaldim.tv

Проєкт "Хто ми є" — це пізнавально-розважальне шоу про історію України, головна мета якого в легкий та доступний спосіб розказати глядачам про походження українців, помилки в історії та багато іншого. Про специфіку проєкту та курйози під час зйомок розповів сценарист шоу "Хто ми є" Артем Сагітов та історик, філософ і ведучий Олександр Воронюк. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський. 

— Розкажіть, будь ласка, про проєкт "Хто ми є". Що це таке? 

Сагітов: Це пізнавальна розважальне шоу про історію України. Ми прагнемо в легкій манері розказати всім нашим глядачам про те, хто ми є, про витоки української нації, української державності, щоб ми знали помилки, які не треба допускати, і вчилися на досвіді поколінь. В проєкті є ведучий та запрошені гості. Це лідери суспільної думки. Формат — це змагання між двома командами. Обличчям однієї є зірка, яка демонструє суспільну думку. 

— У чому особливість проєкту? 

Воронюк: Існує багато історичних наукових шоу, або розважальних. Ми тут займаємо особливу нішу —  і розважаємо, і навчаємо. намагаємося зберігати баланс. Я один із ведучих шоу. Є Тарас Стадницький, який є модератором. 

— Кому спало на думку додати до все ж таки серйозного проєкту трохи гумору? 

Сагітов: "Хто ми є" — це одне з подібних шоу. У вас на каналі виходить "Солов'їне шоу" нашого продакшену. Так от шоу "Хто ми є" — продукт подібного роду. 

— Скільки вже випусків є? Про що вони? 

Воронюк: Насправді у нас уже дуже багато історичних постатей: від княгині Ольги до Івана Виговського та Михайла Грушевського. Ми намагаємось охопити найвизначніші, найбільш знакові історичні періоди й проілюструвати їх відповідними історичними постатями. 

Сагітов: Розповідаємо про українців, які досягли певних висот в соціальних, громадських засадах. Їх дуже багато. Ми скрупульозно підходимо до вибору героїв. Збираються творці шоу та обирають героїв. До речі, переможців обирає Олександр Воронюк —  поважний історик. До нього приходять складати іспит. Є три раунди. 

— Хто до вас уже приходив? 

Воронюк: Приходив Володимир Жогло, Василь Байдак та багато інших зірок. Загалом зняли 10 епізодів. 

Сагітов: Ми комунікуємо з багатьома відомими людьми в Україні. Нині тривають перемовини. Було б бажання знімати це шоу. Є певні проблеми з фінансуванням таких проєктів. Це не дешеве задоволення. Якщо, якщо є у когось бажання фінансувати, то ми відкриті до співпраці. 

— Розкажіть про курйози під час зйомок? 

Сагітов: Мій улюблений момент — зйомки шоу із коміком Василем Байдаком. Він відразу почав жартувати, задав свій тон випуску. Втім, Олександр Леонідович має образ на проєкті й відразу сказав жарти залишити на потім. Типу він посміється, коли складатимуть іспити. В момент перерви між раундами, Вася підходить до Олександра Леонідовича і каже: "Ви такий суворий, я вас розсмішу". Відбувається другий раунд, до якого залучають глядачів з залу. Остання людина передає нашому гостю залишки фактів, отриманих від першого гравця. Зрештою, Василю дісталося дуже мало інформації, і він не зміг вгадати, але не розгубився. Дістав губну гармошку і почав грати, що насмішило нашого Олександра Леонідовича. Він просто вийшов зі свого образу і дійсно сміявся. Це було дуже смішно. Це один з найяскравіших моментів цього шоу. 

Також цікаві гості "Ранку Вдома": 

Медіа-партнери
Прямий ефір