"У мене ще є час на нові рекорди": плавчиня-рекордсменка з Харкова Катерина Садурська розкрила плани на 2024 рік 

Катерина Садурська. Фото: facebook.com/sadurskaterina

Плавчиня з Харкова Катерина Садурська оновила кілька національних рекордів в басейні. Спортсменка готується до світових змагань та ділиться планами. Також у "Ранку Вдома" вона розповіла про нагороду "Жінка спортсменка року-2023".

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський. 

— Розкажіть, будь ласка, як відбувалось встановлення рекорду? 

— Насправді рекорд було встановлено ще влітку 2023 року. Нещодавно вдалося оновити кілька національних рекордів в басейні. Це відбувалося в Україні, в Броварах, що дуже приємно. 

— У чому особливості дисципліни "динамічне апное без ластів"? 

— Ми пірнаємо в басейні на одному диханні. Переможе той, хто подолає найбільшу відстань на одному вдихові в ластах, моноласті, або без ласти. 

— Скільки ви подолали? 

— В моноласті я проплила 228 метрів. Я оновила всі національні рекорди в динамічних дисциплінах в басейні на початку сезону. Без ласти проплила 158 метрів, біласта — 205 метрів. Це все на одному вдиху. Просто вдихаємо та пірнаємо, намагаємося економно витрачати свої ресурси, кисень, енергію. Перебуваючи в балансі треба долати таку довжину. Це дуже хороше тренування перед глибинними зануреннями. Попереду у нас басейновий сезон. Триває підготовка до чемпіонату світу, який проходитиме в Белграді в липні 2024 року. Це буде відбірковим чемпіонатом на Всесвітні ігри. Це важливий старт, тому зараз фокусуємося саме на басейн. 

— За який час ви пропливли понад 200 метрів? 

— Це займає приблизно три з половиною хвилини. 

— Скільки є різновидів та дисциплін у фрідайвінгу? В яких ви вже били рекорди? 

— Насправді в дайвінгу є змагання в басейні та на відкритій воді. В обидвох цих місцях ми пірнаємо в ласті, або використовуємо біласту, або взагалі занурюємося без ласта. Є також дисципліна статика, коли ми просто затримуємо дихання без руху. на глибині також є ще занурення по тросу. В принципі практично всі українські рекорди належить мені, якщо ми говоримо про версію КМАС. Є ще кілька не побитих рекордів, але в мене ще є час. 

— Ми знаємо, що ви отримали звання Заслуженого майстра спорту України та нагороду "Жінка спортсменка року-2023" від Федерації підводного спорту та підводної діяльності України. Ми вас вітаємо з цим визнанням. Що це значить для Вас? 

— Дякую. Для мене це велика честь, тому що це не просто заслужений майстер спорту України. Це вже вдруге таке звання. Перше було за досягнення в синхронному плаванні. Не знаю, чи є взагалі в Україні люди, які двічі доходили до цього рівня. Це якесь відчуття першопроходця. Цікаво відкривати нові горизонти. Щиро дякую за підтримку всім українцям та нашому міністерству спорту, а також професійній федерації. Це додає сил. Звичайно, я дуже вдячна нашим воїнам, не, завдяки яким ми можемо тренуватися та готуватися до міжнародних змагань. 

— Які ваші подальші плани? 

— Наразі я знаходжуся в Польщі, в найглибшому басейні Європи — Deepspot. Поєдную підготовку глибинну та басейнову. В цілому, я активно готуюся. З серпня почнеться глибинний сезон. Також буде участь у Чемпіонаті світу. Побачимо, як він пройде. Список цьогорічних змагань постійно поповнюється. список. Половину року я присвячую басейну до липня, потім переходжу в море. В принципі, басейнова підготовка — це хороша підводка до глибини, бо багато чого ми можемо дійсно опрацьовувати в басейні. В нас в Україні немає умов, щоб занурюватися глибоко. Тому потрібно виїжджати.

— Що вам ближче до духу? Занурення у морі, чи у басейні? 

— Коли ти вже пірнаєш на глибину, то розумієш, що це інший рівень. Це зовсім інші відчуття. В мене є нікнейм "Косатка". Його дав мені перший тренер. Тож я дійсно краще почуваюся у природних умовах, у морі. 

— Як ви ще готуйтесь до пірнання, окрім роботи у басейні? Це дієта чи медитативні практики? 

— Фрідайвінг передбачає комплексну підготовку. Фізичні тренування — це тільки частина. Багато часу присвячуємо візуалізації, медитації. Тобто я перед кожним зануренням медитую. Щодо харчування є теж нюанси. Є періоди, коли я дозволяю собі їсти все. Тобто я живу нормальним життям. Це також частина підготовки — не відчувати якихось обмежень для того, щоб потім вже ближче до змагання дисципліновано підходити до вибору дієти та правильно розподіляти енергію. 

Також цікаві гості "Ранку Вдома": 

Прямий ефір