Допомогти жінці знайти себе в IT: про програму "Будь" розповідає співзасновниця Inscience Олена Скирта

Олена Скирта. Скриншот: kanaldim.tv

Проєкт "Будь" допомагає українським жінкам знайти себе в IT та креативних індустріях. Це менторська програма, яка допоможе жінкам підготуватися до співбесіди на роботу у сфері IT, скласти резюме та розуміти, яку компанію обрати. Менторська програма відбуватиметься вдруге та матиме додаткові бонуси, розповіла у "Ранку Вдома" співзасновниця та партнерка Inscience Олена Скирта.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

Жінки в IT та в креативних індустріях — цільова аудиторія  проєкту "Будь". Розкажіть детальніше про цю історію.

— "Будь" — це менторська програма. Учасниці матимуть менторські зустрічі з кураторами та кураторками з IT та в креативних індустрій. Це представники топкомпаній. Куратори будуть вести цих жінок, допомагати їм зорієнтуватися, чи потрібна їм додаткова освіта, на яку спеціальність, в яку компанію їм варто піти, як скласти резюме, як підготуватися до співбесіди. Все це направлено здебільшого на IT та креативні індустрії.

Хто спікери?

— Це різні люди. До речі, зараз ми ще набираємо на програму кураторів та менторів. Можна до нас податися. Під час минулого сезону у проєкті "Будь" працювало близько 180 менторів з 70 компаній. Це насправді топкомпанії. Ми дуже пишаємося тим, що вони продовжили співпрацю з нами. Дякуємо тим менторам, які працюватимуть з нами у новому сезоні. Перший сезон був у 2022 році, коли сталося повномасштабне вторгнення. Ми зрозуміли, що багато людей втратили роботу. У зв'язку з цим ми розробили програму, яка б допомагала людям знаходити роботу онлайн. Вибрали саме IT та креативні індустрії.

Перша менторська програма "Будь" завершилася восени 2022 року. Після цього ми вели перемовини з новим партнером. Нещодавно вийшли з другим сезоном. Перший класно пройшов. Тоді 730 жінок навчалися у нас, більшість знайшли собі нову роботу. До речі, ця програма не лише про навчання, а й про нові навички та впевненість в собі. Про додаткову освіту, стажування або запуск власного проєкту.  Цього разу ми хочемо залучити близько 1 000 жінок. Кожній десятій ми даємо можливість здобути професійну освіту. Безплатно. Ми домовляємося про партнерство з кількома школами. Фонди дають гранти на освіту.

Чому ви взагалі це зробили?

— Бо минулого разу багато жінок давали зворотний зв'язок. Говорили, зокрема, про те, що легше і швидше було б увійти в нову сферу, якщо вони крім менторської підтримки отримували б професійну освіту. Минулого року компанія SoftServe зробила спеціальний курс з програмування для жінок з "Будь".

Яким чином ви будете обирати цих жінок?

— Є певні критерії, зокрема, мотивація. Треба мати розуміння, яку професію хоче опанувати учасниця. Також ми будемо запитувати зворотний зв'язок у кураторів, які ведуть цих жінок.

Скільки триватиме менторська програма?

— Вона триватиме два місяці. Для тих, хто тільки починає свій шлях та прагне обрати спеціальність, буде додаткових вісім лекцій. Це профорієнтаційна програма, яку порадимо частині учасниць. Саме з ментором учасниці працюватимуть два місяці. Це  стала система, яка перетворюється в ком'юніті. Це онлайн навчання.

Чим ще займається організація Inscience?

— Популяризуємо науку та доказову медицину. У нас є чудові проєкти. Є онлайн програма для дітей, науково-популярна, Science Kids. Можна загуглити та дивитися класні лекції від науковців з експериментами онлайн. Якщо ви живете в Харкові, Одесі або Миколаєві, то можете приходити в осередки Science Kids з дітьми та насолоджуватись там класно програмою.

Також ми робимо найбільшу науково-популярну конференцію в Україні, яка відбувалася в червні 2023 року. Там були 1 400 осіб, потужні спікери з NASA та The Mars Society. Класна виставка. Все було офлайн, але онлайн можна було під'єднатися на лекції. Також було представлено 20 стартапів, були воркшопи для науковців. Ще один наш проєкт — це платформа "Бережи себе!". Можна підписатися на наші канали та соцмережі, слідкувати за своїм здоров'ям, читати про це та насолоджуватися здоровим способом життя.

Також цікаві гості "Ранку Вдома": 

Прямий ефір