Хто розумніший: сумські ліцеїсти проти випускників київської спеціалізованої школи в інтелектуальній вікторині "Ліс рук"

У п'ятому випуску другого сезону пізнавального проєкту "Ліс рук" в інтелектуальному батлі зійшлись учні Сумської гімназії №1 та Спеціалізованої школи №173 у Києві. 11-класники відповіли на запитання із ЗНО та НМТ різних років, аби довести, що саме вони є найрозумнішими, а їхня школа — найкращою. Допоміг визначити переможця ведучий вікторини Максим Узол.

Вікторина складається з 5 раундів. Від раунду до раунду умови та запитання ускладнюються. Перемога в різних раундах приносить команді різну кількість балів:

  • "Бліц" — 1 бал;
  • "Що за слово" — 2 бали,
  • "Експеримент" — 3 бали,
  • "Дуель капітанів" — 4 бали,
  • "Коронна тема" — 10 балів.

Учні Сумської гімназії №1 вивчають англійську та німецьку мови з їхніми носіями, а також беруть участь у різноманітних міжнародних освітніх програмах. У вікторині "Ліс рук" взяли участь: президент гімназії Олеся, активний волонтер і кращий друг безхатніх тварин Назар, учасниця багатьох міжнародних проєктів з іноземної мови Софія та Аня, яка щиро вірить у перемогу команди. Капітан — Сергій, найбільше любить англійську мову та математику, останнім часом захопився грою на музичних інструментах.

Учні київської спеціалізованої школи №173 поглиблено вивчають англійську мову з першого класу, а до НМТ з цієї іноземної мови їх починають готувати вже з третього. У вікторині "Ліс рук" взяли участь: стрільчиня з пневматичної гвинтівки Діана, танцівниця Єва, майбутній чемпіон з фехтування та сучасного п'ятиборства Ілля, знавець корейської мови та майбутній к-поп артист Нестор. Капітан — спец з української та англійської мов, математики та історії України Софія.

У Бліц-раунді одинадцятикласники відповідали на прості питання, на кшталт: 

  • чому дорівнює кут трикутника, якщо бісектриса ділить його кути на 37 градусів?
  • якого гетьмана називали "сонцем Руїни"?
  • який острів світу є найбільшим за площею?
  • що головний герой оповідання Дж. Лондона "Жага до життя" повсякчас перераховував у дорозі?
  • у яку пору року кілограмова гиря має більшу масу?
  • які птахи є в Африці, Антарктиді та біля екватора на Галапагоських островах?

У цьому раунді перемогу здобули кияни, відповівши правильно на шість питань.

У розділі "Що за слово" членам команд довелося по черзі пояснювати своїм колегам терміни, не називаючи їх та спільнокореневі слова. Пропускати слова не можна, кожна команда має 3 хвилини. Команди вгадали однакову кількість слів (3), а тому разом отримали по 2 бали.

Під час "Експерименту" командам дали практичне завдання з фізики. На столах команд з'явилися целофановий пакет, ємність із водою, фольга, порожня миска та друшляк. Відомий закарпатський вчитель фізики Роман Машко попросив учнів використати наявні предмети таким чином, щоб мобільний телефон не зміг прийняти жодного повідомлення чи дзвінка. 

Для того, щоб заглушити сигнал, необхідно створити клітку Фарадея: покласти телефон на алюмінієву підстилку (фольгу), накрити його друшляком та ретельно загнути кінці фольги, "замкнувши" простір. Представники обох навчальних закладів досягли успіху в цьому завданні, хоч і не змогли пояснити свої дії з точки зору фізики. Кожна команда отримала по 3 бали.

Раунд "Дуель капітанів" — це випробування на швидкість та загальну ерудицію. Сергію із Сумської гімназії №1 та Софії зі спеціалізованої школи №173 міста Києва довелося по черзі за одну хвилину давати якомога більше відповідей на питання з різних предметів. Софія обійшла опонента на один бал (6:5), чим принесла своєму навчальному закладу перемогу у цьому раунді.

Останнім раундом стала "Коронна тема" з можливістю здобути 10 балів. Команди по черзі обирали тему з наведених на екрані категорій: українська література, українська мова, математика, фізика, хімія, біологія, історія України, географія. Під кожною з них — одне питання, на яке за 30 секунд команді треба дати відповідь. Варіантів відповіді немає. Деякі з питань:

  • поясніть фразеологізм "Як Сірку муху з'їсти";
  • назвіть дату визволення всієї території України від німецьких окупантів та їхніх союзників;
  • до якої літературної групи входили Ю. Андрухович, В. Неборак, О. Ірванець?
  • як називається явище, що пояснює райдужне забарвлення мильних плівок?

Випускники київської спеціалізованої школи №173 дали більше правильних відповідей у цьому раунді (2 проти 0), завдяки чому додали до свого рахунку 10 балів. За підсумками всієї гри саме вони здобули перемогу у вікторині "Ліс рук".

Попередні випуски програми "Ліс рук": 

Прямий ефір