Чи зможуть розсилати повістки онлайн та як працює єдиний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг": інтерв'ю з представником Міноборони Ілларіоном Павлюком 

Ілларіон Павлюк. Скриншот: kanaldim.tv

З жовтня в Україні запрацював єдиний реєстр військовозобов’язаних "Оберіг". Як працює цей реєстр, у програмі "Ранок Вдома" розповів начальник управління преси та інформації Міністерства оборони України Ілларіон Павлюк.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Єдиний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" запрацював вже в жовтні. Що це за реєстр?

— Це автоматизована система даних про військовозобов'язаних. Система підтягує дані з різних державних реєстрів та об'єднує їх. Ми перетворюємо тонни паперу на електронний реєстр. Всі дані про людину збирається та обробляються коректно та швидко. Це допомагає ефективно працювати ТЦК. Ця система не лишає простору для корупції.

У нас в державі є багато реєстрів: платників податків, актів цивільного стану, судових рішень, електронна система охорони здоров'я. Всі ці дані підтягуються в реєстр "Оберіг". Це частина процесу цифровізації, який в Україні давно вже триває.

  Хто має доступ до цього реєстру?

— Цей реєстр не є публічним. Він добре захищений та отримав атестат відповідності комплексної системи захисту інформації. Тобто цю інформацію ви не знайдете в інтернеті. Доступ до реєстру мають працівники ТЦК, оскільки дані про військовозобов'язаних є надзвичайно чутливими.

Чи можливо через "Оберіг" вручати повістки онлайн?

— Повісток онлайн не існує. Нині навіть цей варіант не розглядають. "Оберіг" — це система, яка дозволяє впорядкувати дані для того, щоб не відправляти повістку батькові трьох дітей. Якщо військо шукає IT-спеціаліста, то можна скористатися даними з "Оберегу" та знайти такого кандидата.

Скільки часу потрібно, щоб зібрати та перевірити всі дані про всіх військовозобов'язаних громадян України?

— Це постійний процес, тому що кількість військовозобов'язаних збільшується. Хтось досягає певного віку, люди уточнюють дані. Ніхто не знімає з громадян обов'язку уточнювати дані про себе в ТЦК, якщо вони, наприклад, переїхали жити в іншу область.

"Оберіг" — це сервіс, який полегшує життя і працівникам ТЦК, і самим військовозобов'язаним. Неправильно сприймати "Оберіг", як якийсь спосіб загнати когось у військо. Є люди, які ухиляються від свого обов'язку. Це прикро, але цей сервіс створено не для них. Він створений для того, щоб краще функціонував облік військовозобов'язаних.

Ще цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір