Соціальний проєкт "Вдома", концерти для біженців та нова різдвяна програма: інтерв'ю з ТНМК

Олег "Фагот" Михайлюта та Олександр "Фоззі" Сидоренко. Скриншот: kanaldim.tv

Хіп-хоп гурт ТНМК презентував соціальний проєкт "Вдома". Це пісня й анімаційний кліп про повернення українських біженців на батьківщину. Кліп створили спільно з фільммейкером Сашком Даниленком, який раніше знімав для "танків" кліп "Історія України за 5 хвилин", за грант Українського культурного фонду.

Ідея треку зʼявилася навесні 2022 року, коли учасники гурту були розкидані різними країнами й містами України. Тоді хотіли знімати короткий метр, втім від цієї ідеї довелося відмовитися. Про проєкт, плани та нову новорічну програму у "Ранку Вдома" розповіли Олександр "Фоззі" Сидоренко та Олег "Фагот" Михайлюта.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Як з'явилася ідея соціального проєкту "Вдома"?

"Фагот": Перемога — це перше, що нам зараз потрібно. Треба думати і про відбудову. Коли прилетіла така ідея від Українського культурного фонду, ми одразу почали мізкувати над тим, що це має бути. Спочатку народилася пісня, потім кліп анімаційний, котрий намалював Сашко Даниленко, з котрим ми вже довго та багато працюємо. Це ще одна чергова робота з вірою у світле майбутнє України. Взагалі ця пісня — це музичний надлишок, яких у нас багато після репетицій. Він чекав свого часу. Потім правда Фоззі придумав текст.

"Фоззі": Ми якраз обрали варіант приспіву. Наш гітарист наш Ярослав якраз тоді був під Бахмутом. Варіант, який ми обрали, йому дуже сподобався. Там були такі слова: "Знімемо шоломи". Мабуть, в нього тоді було таке велике бажання опинитися вдома, повернутися з війни. Хто ми такі, щоб забороняти своїм вірити в краще.

Як створювався цей анімаційний кліп?

"Фоззі": Спочатку була ідея зробити короткий метр з усіма цими персонажами, щоб було більше часу розкрити їх, пояснити. Ми обрали, здається, типову українську родину, в якій хтось перебуває за кордоном, хтось навчається, хтось воює, хтось займається мистецтвом. Ідея, яка близька, мабуть, всім зараз. Це бажання відчути себе вдома, відчути всіх, зібратися разом.

"Фагот": Персонажі всі продумані. Якщо знайдеться бюджет можна продовжити. Я про короткий метр. Треба шукати фінансування. Але ми дякуємо УКФ за підтримку.

 Ви спілкуєтесь з українцями за кордоном? Чого вони найбільше хочуть?

"Фоззі": Наші концерти за кордоном відвідують 90% біженців. Звичайно, усі вони хочуть перемоги. Ми стояли, фотографувалися після якогось концерту і почули, як в мене спрацювала тривога в телефоні. Я почув одразу в кількох людей теж тривогу на телефоні. Тобто вони живуть там, але слідкують за всім тут.

"Фагот": Мені здається, що їм важче усвідомлювати все, бо вони на відстані. Попри те, що у нас тут небезпечно, все одно ми вдома. Може нас гріє те, що ми на власній землі. Дехто там реалізується та залишаться, хоч і буде допомагати Україні. Це теж нормально. Дехто просто не може там знаходитись. Ці люди прагнуть повернутися додому. Ми востаннє виступали у 22-х містах Європи. Після того п'ятеро моїх знайомих приїхали в Україну, як то кажуть, на розвідку. Їм складно, вони бояться, але все одно повертаються. Після кожного концерту ще триває спілкування з українцями. Усі вони сумують за домом, хочуть назад.

Який головний меседж ви передаєте біженцям?

"Фагот": Треба вселяти в людей віру. Нагадувати про те, що ніхто про них не забув. Дуже багато людей в різних містах, майже одними і тими ж словами говорять: "Знаєш, ми думаємо, що ми нікому не потрібні. Ми ж втекли, нас не люблять і не чекають вдома". Ці люди мають серйозне почуття провини. Коли їм просто пояснюєш ситуацію, то у них народжується надія на те, що все буде добре.

Які проєкти плануєте реалізувати надалі?

"Фагот": Ворог хоче знищити якомога більше українців, державність та українську культуру. Тож наше завдання продовжувати працювати. Не зупинятися і робити те, що важко буде знищити.

"Фоззі": В грудні ми їдемо в тур з новим Вертепом. Тож зараз готуємо нову різдвяну програму готуємось. Хочемо спочатку прокатати її Україною. Можливо, після Нового року знов поїдемо в Європу, оскільки наша головна мета — це збір донатів для ЗСУ. Там можна зібрати більше. Також зараз працюємо над новим синглом та кліпом на нього.  Він має соціальну складову. Загалом будь-які нові проєкти крутяться навколо перемоги.

Ще цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір