Дебютний альбом "Молодість", присвята загиблому товаришу, всеукраїнське турне та повернення в Маріуполь: інтерв'ю зі співаком Enleo 

Enleo. Скриншот: kanaldim.tv

Нещодавно співак Enleo презентував свій дебютний альбом "Молодість". У ньому дев'ять авторських робіт. Кому присвячений головний трек однойменного альбому "Молодість", хто допомагав із дебютом та яким буде тур у підтримку альбому Enleo розповів у "Ранку Вдома".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

—  Що змінилося у твоєму творчому житті за останній рік??

— Змін дуже багато. Я записав перший альбом з пісень, які збирав протягом чотирьох років. До цього пробував себе в різних напрямках. Зараз зрозумів, що хочу показати людям.

Скільки там пісень?

— Це дев'ять треків. Всі авторські. Альбом створили завдяки допомозі двох людей — музичних продюсерів Сергія Ранова та Євгена Тріплова. Ми розпочали нашу роботу з пісні "Чорне море", яка вийшла у квітні. Я ніколи не задумався над тим, що писав про повернення на Чорне море. Виявилося, є люди, які ніколи не бачили Чорного моря в Одесі чи в Криму. Хотілося б їм подарувати якусь частинку цієї атмосфери, демо версію поїздки на Чорне море.

Дев'ять пісень в альбомі. Скільки ти працював над ними? Це старий матеріал чи новий?

—  Є декілька пісень, які були повністю перероблені. Я їх писав ще до війни. Треки "Незнайомці" та "При свічках" були написані російською ще у 2021 році. Я їх повністю переробив, текст змінив. Пісня "Незнайомці" — це історія про те, що зараз не можна гаяти час. Треба з кожного дня брати все по максимуму, бо ніколи не знаєш, чи буде завтра. Втім, це зроблено в такій веселій формі, щоб слухач навпаки зарядився позитивною енергією. Пісня "При свічках" написана про блекаути й про те, що в нас було рік тому.

—  Головна пісня однойменного альбому — "Молодість". Про що вона? З чим чи ким вона у тебе асоціюється?

—  Пісня "Молодість" — це трек, який був написаний останнім. Ми її зробили масивною. Там є чути навіть хор. Вона присвячена тим, хто загинув на фронті. В цю роботу я вклав окремий сенс. Віру в те, що людина, яка загинула, перероджується. Молодість повертається назад. Зараз я ставлю собі питання про те, чи моя молодість триває, чи вона на паузі.

Пісню "Молодість" я присвятив свому загиблому другу з Маріуполя. Це Данило Подибайло. Він був звукорежисером, майстром з освітлення сцени, поетом, істориком. Дуже крутий чувак. Йому було всього 26 років, коли він загинув під Бахмутом. Тож зважаючи на те, що має глибокий сенс, вона відкриває альбом.

Чи є в тебе ще хтось, з ким ти підтримуєш зв'язок в Маріуполі?

— Я не знаю жодної людини, яка там залишилися. Всі 17 років мого життя у Маріуполі за стерті за перший рік війни. Моє нове життя тут. Я не чіпляюся за минуле. Звичайно, я пам'ятаю людей з Маріуполя. Їх розкидало світом. Дехто в Києві. Ми намагаємося гуртуватися.

Мені дуже допомогли саме люди з Маріуполя, тому що в кліпі на пісню "Молодість" ми відзняли волонтерів. Зокрема, товариша Володимира Татаренка. Це людина не військова. Він вивіз сім'ю та лишився в Маріуполі, він був на "Азовсталі", потім у полоні. Рік тому повернувся в Київ, пройшов реабілітацію. Ми відзняли його в кліпі, як символ того, що молодість — це не вік, а стан душі.

—  Чи є в тебе бажання повернутися в Маріуполь?

— Зараз немає такого бажання. Маріуполь для мене зараз це не про розташування, це про людей. Я, звичайно, іноді згадую парк, в якому в дитинстві гуляв, море, свій дім. Втім це вже не реалістична історія.

Я намагаюсь бути біля тих людей, з якими я починав. В нашій команді майже всі з Донбасу, хто з Луганська, хто з Авдіївки, Горлівки, Маріуполя. Ми гуртуємося навіть не тому, що ми там народились, а просто воно лягає до душі. Я не знаю, як воно так стається. Просто випадковість, але випадковості не випадкові.

— Скажи, будь ласка, чи буде промо тур на підтримку альбому "Молодість"?

Найближчий концерт відбудеться 26 листопада в клубі "Атлас". Це буде презентація альбому. Полтава — 8 грудня, Дніпро — 9 грудня, Чернівці — 13 грудня, Івано-Франківськ — 14 грудня, Мукачево — 15 грудня, Луцьк — 17 грудня, Тернопіль — 18 грудня. Сподіваюсь, що ми зможемо зібрати повні зали. Я готувався до цього все життя, тому готовий попрацювати. Тим паче це перший мій всеукраїнський тур. 

Ще цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір