Бродвейський мюзикл "Кабаре" вперше покажуть в Україні: про ліцензію, хореографію, костюми та репетиції розповіла Олена Коляденко та команда

Зліва направо: Ігор Кулешин, Ілля Чопоров, Олена Коляденко та Дарія Біла. Скриншот: kanaldim.tv

Хореограф Олена Коляденко та Freedom ballet вперше в Україні покажуть бродвейський мюзикл "Кабаре". Прем'єра вистави відбудеться 1 грудня у Київському національному академічному Молодому театрі. Команда отримала ліцензію на 20 ексклюзивних показів у столиці.

Події мюзиклу розгортаються в Берліні 1930-х. Нацизм впевнено захоплює уми та серця німців, розчарованих Першою світовою війною. Це час переоцінки цінностей та світоглядної кризи. Чи не єдиним острівцем свободи залишається Kit Kat Club, де гротеск і розпуста межують зі здоровим глуздом і справжніми почуттями.

У чому складність та актуальність історії для України у "Ранку Вдома" розповіла режисерка Олена Коляденко, асистент режисера, хореограф Ігор Кулешин, актор Ілля Чопоров та театральна художниця Дарія Біла.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Розкажіть, будь ласка, про легендарне "Кабаре", яке можна буде побачити у Києві.

Коляденко: По-перше, це класика. Це музична вистава з дуже гарною музикою. Там багато яскравих танцювальних номерів. Це дуже драматична історія. "Кабаре" — це багато учасників на сцені. Буде Freedom ballet, запрошені музиканти, актори Молодого театру.

 Як вдалось отримати ліцензію на виставу? Скільки взагалі їх буде в Києві?

Коляденко: Треба розуміти, що ліцензія купується лише на 20 вистав. Кажуть навіть, що була конкуренція між театрами. Тож той факт, що ми ставимо "Кабаре" став маленькою перемогою для нас. Та великим викликом для мене, як для режисера.

Чим ця історія може бути актуальна сьогодні для українців?

Коляденко: В нас творча команда, ми дуже багато говорили про це. Перш за все, це про людину, яка опинилася в складних обставинах. Ця людина живе під час зародження нацизму у Берліні 1930-х років. Коли ми за це взялися — вивчали матеріали, це нам відгукнулось. 

Кулешин: Це перегукується із сучасністю. Ми провели для себе певні аналогії. Зараз, як і майже 100 років тому, долі людей залежать від чогось дуже великого. Тоді люди не звертали увагу на нацизм. Думали, що це щось незначне, минеться саме собою. На жаль, байдуже ставлення до ситуації  привело до того, що люди потрапили під удар того величезного зла, яке народилося в Німеччині в ті роки.

Розкажіть, будь ласка, про акторський склад.

Коляденко: Ілля Чопоров грає найголовнішу роль в цьому в мюзиклі. Він конферансьє — ведучий у кабаре. 

Чопоров: Це нетривіальна роль, бо це суцільний образ. Ця людина емоційно віддзеркалює все, що відбувається на сцені. Для мене це складна роль. Це новий рівень. Технічно. Залучена велика кількість артистів балету, хореографів, оркестр. Головну драматичну роль грає Борис Орлов, Саллі Боллз грає Ніколетта Мочані, фройляйн Шнайдер грає Олена Узлюк. Ернст Людвіг — це Артем Мартинішин. Шикарний склад, потужно підібраний під цю виставу. Складно працювати, але цікаво. Багато задач від хореографів, диригента. Загалом ця історія — суцільна алегорія на капіталізм, на зародження нацизму.

Кулешин: В ній багато сенсів. Кожна деталь, кожен діалог, кожен рух, костюм, танець наповнені особливими змістами. 

— Як довго тривала робота над костюмами? Де шукали натхнення?

Біла: Я була головним художником Дніпровського оперного театру протягом 13 років. Мала перерву у роботі протягом шести років. Олена мене ощасливила пропозицією стати художником мюзиклу "Кабаре". Це стало викликом для мене, бо це багатогранна постановка. Це точна робота з акторами. Робота триває. Кожен образ мені дається складно. Адже дуже багато технічних нюансів. Це костюми, які мають жити з актором в унісон. Технічно, візуально та емоційно доповнювати людину на сцені.

Наскільки важко зараз, під час повномасштабної війни, взагалі реалізовувати такі проєкти? Як гадаєте, за чим іде глядач в театр?

Коляденко: Складно, але варто. Зараз у людей з'явилася неймовірна жага до життя. Вони хочуть бачити справжнє, прагнуть переживати різний спектр емоцій. 

Чопоров: Можу сказати, що "Кабаре" — це настільки відполірований світ, що глядач під час перегляду позбудеться травматичних думок. Це можливість зануритися в інший світ.

Ще цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір