Поновлення роботи Маріупольської камерної філармонії під час війни: інтерв'ю з заслуженим діячем мистецтв України Василем Крячком

Василь Крячко. Скриншот: kanaldim.tv

21 листопада, у Київському будинку архітектора відбудеться концерт оркестру "Ренесанс" Маріупольської камерної філармонії. Цьогоріч колектив святкує своє 35-річчя. Кожен концерт у межах ювілейного року стає знаковою подією. Про життя колективу під час повномасштабної війни у студії "Ранку Вдома" розповів головний диригент камерного оркестру "Ренесанс", заслужений діяч мистецтв України Василь Крячко.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Розкажіть, будь ласка, як складеться доля оркестру з початку повномасштабної війни?

— Уже щасливо. Ми пережили складні часи й сьогодні плідно працюємо. Нас підтримує Маріупольська міська рада. Географічно та юридично місто існує. Сподіваємося, що ми туди повернемося. Академічну культуру ми зберегли. Сьогодні склад камерного оркестру оновлений.

В основі — п'ятеро маріупольців, котрі працювали там. Вони виїхали на підконтрольну Україні територію. Колектив філармонії мав великий штат — 112 працівників. З них 67 залишилися працювати на окупантів, це їхнє право. З часом все стане на свої місця.

Коли ми формували новий склад, то провели конкурс завдяки тому, що мали фінансову підтримку. Добрали музикантів з окупованих територій та тих, які знаходяться на лінії розмежування. Ми відібрали найкращих. Ми відновили те, що ми мали в Маріуполі. Це оркестри у новому складі, але музика звучить. вона вічна.

 Де ви встигли виступити в оновленому складі?

—  Оркестр "Ренесанс" Маріупольської камерної філармонії в оновленому складі зміг побувати двічі в Гданську. Торік частина музикантів була в Кракові на фестивалі. Також ми виступали у Львівській національній філармонії імені Скорика. Був Івано-Франківськ та Ужгород на День музики.

 Чиї твори звучатимуть 21 листопада?

—  Ще до війни програма поповнювалася музикою сучасних українських класиків, барокової музики — Бортнянський, Березовський. Ми намагаємося так, щоб у програмі було 70% творів вітчизняних авторів. Ми повернулись до того, до чого повинні були повернутись 30 років тому. У нас є своя культура, високопрофесійні, всесвітньовідомі композитори, але ми їх мало грали.

—  Хто вийде на сцену? Можливо запрошені солісти?

—  Свої солісти. Віолончеліст Сергій Казаков. Також звучатимуть два шедевральних твори. Це "Місячна соната" Бетховена з оркестром. На біс теж лунатиме Бетховен "На пам'ять" та "Різне". Партію сольного фортепіано виконає Феодосія Крупська. Вийшло так, що її батько, він сьогодні виконавчий директор Будинку архітекторів. Я почув, як вона грає на сцені в Будинку архітектура і запропонував їй співпрацю. Це буде перший її виступ. Вона здібна дівчина, тож вважаю, що вечір буде гарним. Вже завтра, 21 листопада, в київському Будинку архітектора відбудеться концерт оркестру "Ренесанс" Маріупольської камерної філармонії.

Ще цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір