Б'ють по готелях та багатоповерхівках: Анатолій Анатоліч показав наслідки обстрілів свого рідного Кривого Рогу (ФОТО, ВІДЕО)

Последствия обстрела Кривого Рога. Фото: kanaldim.tv

За останній рік російські окупанти посилили обстріли Кривого Рогу. Наслідки ударів у проєкті "Міста" на телеканалі "Дім" показав ведучий Анатолій Анатоліч, який сам родом з Кривого Рогу.

Анатолій Анатоліч приїхав у місто 12 листопада, а на передодні тут сталася жахлива трагедія. Вранці 11 листопада Росія атакувала Кривий Ріг балістичною ракетою з Криму. Удар зруйнував два під’їзди п'ятиповерхового будинку. Атака забрала життя 32-річної Олени Кулик та трьох її дітей — двомісячної Уляни, 2-річного Демида та 10-річного Кирила. Вижив лише батько — Максим Кулик, який в момент удару був в іншій кімнаті.

"Ми під'їхали о 9-й ранку [12 листопада], тут досі тривають розбори завалів. І щойно ми дізналися, що знайшли тіло мами та трьох її діток — маленькій Уляні було лише два місяці, Кирило та Демид. Вижив тільки тато Максим. Вижив. А як він тепер буде жити? Я не знаю, це страшно уявити собі", — сказав Анатолій Анатоліч, який теж є батьком трьох дітей.

"Цей будинок знаходиться буквально поруч з моєю школою. Це колишня вулиця Постишева (перейменована у вулицю Вадима Гурова, — ред.). Я дуже багато часу проводив тут раніше. Це дуже затишна і дуже гарна вулиця, вона влітку завжди в тіні. Я обожнював це місце", — розповів ведучий.

Анатолій Анатоліч зазначив, що, на жаль, обстріли Кривого Рогу почастішали. Розбитих будинків по місту стає все більше і більше.

28 жовтня — зруйновано житловий будинок, є поранені.

19 жовтня — пошкоджено 15 будинків.

27 вересня — влучання в будівлю поліції, загинули двоє поліцейських і одна цивільна жінка.

4 вересня — влучання в цивільну інфраструктуру, зруйновано аптеки, магазини, частина готелю.

"Це тільки частина того, що накоїли окупанти за цей рік", — сказав Анатолій Анатоліч.

26 серпня російські загарбники вдарили балістичною ракетою по готелю "Аврора". У цій трагедії загинуло четверо людей, п'ятеро постраждало.

У готелі "Аврора" знімальна група проєкту "Міста" востаннє зупинялася рік тому, у грудні 2023-го.

"Я завжди зупинявся у номері на третьому поверсі з видом на проспект, бо мене дуже заспокоюють звуки машин. Зараз цього номеру вже не існує", — сказав Анатолій Анатоліч.

Журналіст Микола Чирва 26 серпня прибув до готелю відразу після удару.

"Ракетний обстріл почався десь за три хвилини після початку комендантської години. Тобто у готелі знаходилися всі, хто тут проживав", — уточнив він.

Чирва зазначив, що "Аврора" була одним з символів Кривого Рогу. Більшість українських зірок на гастролях зупинялися саме в цьому готелі, сюди приходили місцеві за автографами. Останню свою ніч саме у "Аврорі" провів Кузьма Скрябін. Вранці 2 лютого 2015 року, повертаючись після концерту з Кривого Рога, лідер гурту "Скрябін" загинув у автокатастрофі.

"Я у нього ще встиг взяти інтерв'ю. В "Аврорі" він жив на третьому поверсі, і його номера після останнього удару теж вже немає", — сказав Микола Чирва.

Микола Чирва і Кузьма Скрябін

Окупанти цілеспрямовано б'ють по готелях. В Кривому Розі окрім "Аврори" від російських обстрілів вже постраждали "Дружба", "Арена", "Театральний", "Центральний".

"Тобто вони просто б'ють по готелях. Мені здається, такого немає в жодному місті. Ми зі знімальною групою дуже багато їздимо Україною. Ми були в місті Суми, в місті Херсон, у Харкові, Миколаєві — тобто в містах, що знаходяться недалеко від лінії фронту, і ми завжди зупиняємось у готелях. Але у Кривому Розі вперше нам радили зупинятися у квартирах. Ми рік тому жили у готелі "Аврора", і тут ми не бачили військових. Але, як бачите, окупантів, цих покидьків, це не зупиняє", — резюмував Анатолій Анатоліч.

6 грудня російські окупанти завдали чергового ракетного удару Кривому Рогу, по адміністративній будівлі. Внаслідок влучання загинув 42-річний чоловік, 13 цивільних осіб отримали травми. Серед постраждалих — 6-річний хлопчик. Ще одна людина вважається безвісно зниклою.

Попередні випуски проєкту "Міста":

Медіа-партнери
Прямий ефір