Якими медичними послугами користуються українські біженці у Чорногорії — подробиці

Чорногорія. Скриншот: kanaldim.tv

У Чорногорії проживає орієнтовно 5 000 українців. З тимчасовим захистом переселенці, серед іншого, мають вільний доступ до медичної системи. Більше інформації про страховки та безплатні послуги у медзакладах дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Загалом медична система у Чорногорії страхова, тобто кожен житель має картку державного страхування. Так звана "зелена книга" покриває низку найнеобхідніших медичних послуг. Охочі можуть оформити приватний поліс медичного страхування.

"Страхова медицина дає можливість звернутися до приватної клініки або порекомендувати лікаря, не залежно від місця реєстрації. Чого не можуть зробити пацієнти з державною страховкою. Бо тут за кожним районом закріплена певна лікарня чи поліклініка", — пояснює волонтерка Ірина Кучма.

Сімейний лікар тут також є, але якщо в Україні він закріплений за кожним пацієнтом, то в Чорногорії зазвичай прийом проводять чергові терапевти.

"Вони працюють по змінах. Якщо ви заходите на першу зміну, ви бачите одну людину, приходите на другу зміну — бачите іншого лікаря. Вибирати сімейного лікаря не можна", — провадить волонтерка.

Сімейний лікар дає направлення до профільного спеціаліста. Потрібно записатися та чекати своєї черги. Слід розуміти, що Чорногорія дуже маленька країна і вузьких спеціалістів на всіх не вистачає. Часто до Чорногорії приїжджають профільні медики з інших країн, зокрема, з Сербії.

Карети швидкої допомоги в Чорногорії приїжджає тільки на критичні виклики. В інших випадках вам доведеться добиратися до пунктів невідкладної допомоги самотужки. Багато ліків відпускають тільки за рецептом. Дуже часто вони безплатні. Також у Чорногорії серйозно ставляться до необхідних щеплень. Їх можна зробити безоплатно.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір