Втеча від війни: як українські біженці живуть у Нідерландах

Як українські біженці живуть у Нідерландах. Скриншот: kanaldim.tv

У Нідерландах тимчасовий захист отримали понад 95 тисяч українців. Усім біженцям у країні передбачена допомога. Її виплачують до того моменту, поки українці не влаштуються. Також наші земляки мають тимчсовий захист, що дає право не лише працювати, а й навчатися. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Станом на серпень 2023 року в Нідерландах офіційно зареєстровано 97 тисяч 140  переміщених осіб з України. Усім переселенцям пропонували оформити тимчасовий захист, також передбачили фінансову допомогу.

"Сума залежить від складу сім'ї. Якщо це одна особа, то вона отримує орієнтовно 260 євро. Якщо це сім'я з одного дорослого та трьох дітей, то дорослому виплачують 200 євро, а на кожного неповнолітнього по 180 євро", — каже волонтер благодійного фонду "Опора" в Нідерландах Сергій Маляров.

Місцева влада допомагає українцям житлом. Знайти роботу допомагають в бюро з працевлаштування. Проте слід зазначити, що переважну більшість наших переселенців працевлаштовують за короткотривалим контрактом.

"Компанії не хочуть наймати українців, бо бояться, що тимчасовий захист закінчиться. Тоді незрозуміло буде, що з ними робити. Бо тоді доведеться оформляти робочу візу. Тобто важко знайти кваліфіковану роботу. Ситуація не стає кращою. Втім, віднедавна українським психологам у Нідерландах дозволи працевлаштовуватися за фахом", — провадить волонтер.

Загалом у великих містах вакансій чимало. Проте там складно орендувати житло.

Люди у Нідерландах прямолінійні — завжди кажуть те, що думають, До цього потрібно призвичаїтися.

"Це така національна риса, яку я намагаюся в собі культивувати. Якщо тобі щось потрібно, можна просто підійти запитати й отримати відповідь. Якщо пропонують роботу, то це дійсно конструктивна пропозиція, а не прості слова", — резюмував Сергій Маляров.

Ще нідерландці намагаються дотримуватися здорового способу життя. Вони правильно харчуються і майже всюди їздять на велосипедах.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір