Обов'язкова страховка та декларація з гінекологом та педіатром: які медичні послуги отримують українці у Хорватії

Українці у Хорватії. Скриншот: kanaldim.tv

Майже 23 тисячі українців отримали в Хорватії тимчасовий захист. Він має право вільно перебувати в країні, працювати та навчатися. Біженці мають право на медичну допомогу — термінову та постійну, на рівні із громадянами Республіки Хорватія. Для цього обов'язково оформити медичну страховку, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

У Хорватії працює страхова медицина. Усі жителі повинні мати номер медичного страхування. Таким чином людина отримує ліки й знаходить собі лікаря, за потреби — викликає "швидку". Щодо українських переселенців, то страховий номер їм відкривають автоматично і безплатно.

"Вони це отримують як допомогу від Республіки Хорватія. Держава заплатила за українця, аби зрівняти права з хорватами. Якщо людина працевлаштовується, то починає на загальних правах оплачувати всі страхові платежі", — пояснює директорка Асоціації "Своя" у Хорватії Наталія Грищенко.

У Хорватії також є сімейний лікар. Його функції такі ж, як і в українських колег. Він першим оглядає хворого та направляє до профільного спеціаліста.

"Кожен пацієнт повинен знайти свого сімейного лікаря та підписати з ним декларацію. Це стосується лікаря загальної практики. Жінкам окремо доводиться шукати гінеколога та педіатра для дітей до шести років. Їх шукали у списках, які оприлюднило Міністерство охорони здоров'я Хорватії", — каже сімейний лікар в Хорватії Віталій Саранча.

Черги до профільних лікарів є. Якщо сталось щось серйозне, то допомогу надають невідкладно. Практично усі ліки в Хорватії відпускають за рецептом. Список безрецептурних препаратів обмежений. Купівлю більшості ліків покриває страховий поліс.

Українська діаспора допомагає переселенцям впоратися зі стресом через повномасштабне вторгнення. Зокрема, створює різноманітні групи підтримки.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір