Без страховки — нікуди: які медичні послуги в Бельгії безплатні для українців

Медичні послуги для українців у Бельгії. Скриншот: kanaldim.tv

У Бельгії зараз проживає понад 70 тисяч українців. Біженці мали б оформити тимчасовий захист, який дає право на проживання, освіту, роботу та медичне обслуговування. В країні є обов'язковим соціальне страхування. Спочатку базову страховку надавали українцям безплатно. Нині за неї доводиться платити, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Будь-який українець може приїхати у Бельгію та запросити тимчасовий захист. Документ дозволяє проживати та працювати в країні без додаткових дозволів. Біженці також можуть навчатися та лікуватися.

У Бельгії обов'язкове соціальне страхування. Є обов'язковий базовий та додаткові поліси. Без страховки ви не отримаєте допомогу. Якщо ургентний випадок, то вам нададуть допомогу навіть у випадку відсутності страховки, але медзаклад відразу скерує пацієнта до страхової компанії. Саме базову страховку і мають більшість українців. Спершу її давали переселенцям безплатно. Зараз вона платна.

"Всі українці, які отримують це страхування повинні сплачувати 11 євро. Є додаткові привілеї для деяких українців. Це залежить від віку та стану здоров'я. Окреме рішення приймає місцева соціальна служба. Якщо вона бачить, що вам потрібна додаткова медична допомога, то в них так само є спеціальні лікарняні — медична картка. Вона дає можливість отримувати й ліки та саме лікування безплатно", — каже представниця ради директорів ГО Promote Ukraine Любов Карпачова.

Базовий пакет включає тільки найнеобхідніші речі. За власним бажанням можна його розширити. Однак навіть базова страховка має певні привілеї для клієнтів.

"Наприклад, коли діти реєструються в літній табір, то будуть знижки. Якщо ви сплачуєте за цю страхову невеличкі гроші, то туди включені 10 безплатних сеансів з психологом. Насправді стандартна страховка надає багато додаткових послуг", — провадить Любов Карпачова.

Проте страховий поліс зазвичай не покриває всіх витрат. Певну частину хворі все ж таки мають сплатити самостійно.

"Прийом у лікаря коштуватиме 50 євро. Базова страхова може покрити 40 євро. Якщо в вас є додаткові страхові, то вони вам покриють ще 80% від того, що ви сплатили", — пояснює представниця Promote Ukraine.

У Бельгії також є сімейні лікарі. Його функції, такі самі, як і в Україні. Втім Бельгія не вимагає, аби сімейний лікар був закріплений за певним пацієнтом. Можна піти до будь-якого сімейного лікаря.

Черги до профільних спеціалістів великі. Звісно, якщо випадок не може чекати, то лікарі оглянуть пацієнта швидко, але якщо нічого серйозного, то очікування може тривати кілька місяців.

"Швидка" у Бельгії зазвичай приїжджає тільки на критичні випадки. За виклики треба платити частину суми. Місцеві звикли, що у разі потреби краще дістатися медзакладу самостійно. Парамедиків викликають лише в екстремальних випадках. Ліки в Бельгії продаються тільки за рецептом. Зазвичай частину витрат покриває страховий поліс.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір