Позачергову перевірку українських дітей влаштували у школах Чехії — подробиці

Чехія. Фото: uainfo.org

У Чехії почалася позачергова перевірка українських дітей з тимчасовим захистом у дитсадках та школах. Збір даних проводять, щоб з'ясувати, як біженці відвідують навчальні заклади. Навчання у Чехії є обов'язковим, повідомляє "Дім" з посиланням на proukrainu.blesk.cz.

В Міністерстві освіти Чехії повідомили, про перевірку українських дітей зі статусом тимчасового захисту у початкових, середніх школах та консерваторіях.

Збір даних проводять, щоб з'ясувати, чи дотримуються українці обов’язку відвідувати школи. Водночас батькам не потрібно звітувати, бо перевірка стосується шкіл, директори яких самі подають інформацію про учнів.

У Чехії відвідування навчальних закладів є обов’язковим. Діти мають ходити до дитсадка (упродовж останнього року дошкільної освіти) та до школи 9 років. Тобто з 5 до 15 років, максимум до 17 років.

Якщо дитина не відвідує школу упродовж 15 календарних днів поспіль без поважної причини, її справу можуть подати на розгляд про відрахування з навчального закладу. Після 30 днів відсутності дитина автоматично вважатиметься відрахованою зі школи, якщо батьки не пояснять його відсутність.

Нагадаємо, влада Чехії заборонила відокремлені класи для українських біженців.

Читайте також: 10-річна українка у Кельні написала книгу для дітей-біженців

Медіа-партнери
Прямий ефір