Уряд відхилив ідею створення Зоополіції — недоцільно

Домашні тварини. Фото: unsplash.com

На початку квітня петиція на сайті Кабінету Міністрів із закликом створити в структурі Національної поліції підрозділ Зоополіції набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. У висновку прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що вважає недоцільним створення окремих підрозділів із захисту тварин від жорстокого поводження, повідомляє "Дім".

"Вважаємо, що на сьогодні створення окремих підрозділів із захисту тварин від жорстокого поводження в органах Національної поліції є недоцільним", — йдеться у відповіді.

Авторка петиції, президентка Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова у тексті документа наголошувала на частих випадках жорстокого поводження з тваринами. На її думку, поліція "не володіє достатнім рівнем знань" або є бездієвою, "бо не вважає тварин вартими своєї уваги".

Уряд пояснює, що до кола повноважень Національної поліції дійсно входить реагування на заяви та повідомлення про правопорушення, пов'язані із жорстоким поводженням з тваринами. Зокрема, правоохоронці можуть скласти протокол про адміністративне правопорушення або ж відкрити кримінальне провадження. Попри це, чинне законодавство не наділяє Національну поліцію повноваженнями на превентивну та наглядову діяльність за тим, як громадяни дотримуються правил та умов утримання тварин у домашніх умовах, йдеться у відповіді на петицію.

"Аналіз статистичних даних щодо кількості адміністративних і кримінальних правопорушень, учинених у сфері захисту тварин від жорстокого поводження, свідчить про їхню низьку питому вагу в загальній кількості правопорушень", — пояснюють в уряді.

Від початку 2024 року поліцейські виявили більше 1,2 мільйона адміністративних і 63 кримінальних правопорушень у сфері охорони та захисту тварин. 2023-го загальна кількість таких правопорушень перевищила 4,8 мільйона.

Читайте також: Рух UAnimals відзначив волонтерів, які продовжують рятувати тварин  

Прямий ефір